Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Zawieszony wójt będzie mógł wygrać wybory

10 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 10:38 | redakcja@olawa24.pl

21

ocena 3 / 67%

Fot: Gmina Oława

Wójt Gminy Oława, który został zawieszony w pełnionych obowiązkach przez prokuraturę jeszcze w kwietniu ma dużą szansę na wygranie wyborów. Jak podaje Gazeta Wrocławska mimo zawieszenia w obowiązkach, będzie mógł wygrać wybory. A co po wygranej?

Dziennikarze Gazety Wyborczej otrzymali pismo z nadzoru prawnego wojewody dolnośląskiego , który poinformował, że jeśli wójt wygra wybory, będzie mógł złożyć ślubowanie, będzie mógł również powołać swojego zastępcę. Nie mam więc obaw o wprowadzenie do gminy komisarza.

Zawieszenie cały czas obowiązuje, jednak wielu ekspertów twierdzi, że wygaśnie ono w dniu wyborów, bo skończy się kadencja wójta. Prokuratora i część prawników uważa, że nie ma to znaczenia – pisze Gazeta Wrocławska.

Nie da się ukryć, że zawieszony wójt Jan Kownacki ma duże szanse na wygraną. A jego ewentualne zwycięstwo nie zaburzy pracy gminy.

źródło: Gazeta Wrocławska

Oceń artykuł:

(3 głosów / 67%)
Zostaw komentarz
  • Ktoś pisze dobry gospodarz hahahaha to dopiero opinia ciekawe czy ten ktoś wie jakie wały pan Kownacki odstawia na boku może jego kandydatura wiąże się nierozerwalnie z firmą Armeton gdzie jego synusiowie piastują wysokie stanowiska a może tak jak ostatnio trzeba dla zięcia nową robotę nagrać przecież on taki bystry.A więc wójt ogłasza przetarg ponieważ tak mówi prawo tzw.prawo ale te tzw.prawo nie mówi już kto ma wygrać a z góry już wiadomo kto ma wygrać haha.W firmie Armeton nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim chamstwem prostotą i wulgaryzmami z jakim te pseudo kierownictwo odnosi się do ludzi masakra a że ponad 3/4 to pracownicy z Ukrainy to wydaje im się,że mogą traktować ludzi jak śmieci. Nie jestem za nimi ale ta firma to gułag gdzie już nie jeden zdrowie stracił.Karma wróci mam nadzieje,że bardzo szybko.

    16 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 11:45 | AUTOR: ~Intruder

  • Do olawa24.pl. Tego Pana widocznie Pan nie lubi, skoro nie zostały jeszcze usunięte komentarze tj. pod kandydatem na radnego Pana Mariusza Jarosławkiego.

    14 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 17:45 | AUTOR: ~Gminny podatnik

  • Na chłopskie myślenie. Tak duża gmina, tyłu mieszkańców a tylko tyle kandydatów. O czym to świadczy? Ciemnogród, brak zainteresowania otoczeniem, wszystko w dupie, każą płacić to płacimy, grają to się bawimy. Ludzie są sterowani przez media i kościół inie mają już swojego zdania na obecną sytuację. Widać, że nie potrzebują zmian. Nic do przodu. Ciągła stagnacja. Ale to się kiedyś na nich samych zemścić. W normalnym systemie tych ksndatów byłoby z dziesięciu, bo każdy z nich widziałbym wady i coś do ulepszenia. A tu nic. Biada Wam. Powiadam.

    14 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 07:58 | AUTOR: ~Gminny podatnik

  • Wybór w wyborach po raz kolejny jest żaden : jeden kandydat kupował alkohol miejscowym pijaczkom, żeby tylko dorwać się do koryta a drugi zapowiada współpracę z tym pierwszym jeśli tylko wygra. Co za różnica czy Kownacki będzie rządzić ze stanowiska wójta czy vice? Tak czy inaczej znów będzie na stołku, bo brak jest ludzi, którzy chcieliby zacząć naprawę tego syfu, który w gminie jest od lat...

    14 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 02:27 | AUTOR: ~Mieszkaniec

  • A kto kmin będzie czyścił jak go zabraknie w domu? Tała ładna i pożądana kobieta.

    13 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 11:03 | AUTOR: ~Kominiarz

  • Do ~`Gminnik.Kurcze Ty masz racje z tym głosowaniem na niego i nawet niech wygra.Jak taki jest i lubi rozgłos to co będziemy mu załować błysku fleszy i dzwoniących kajdanek.

    13 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 08:19 | AUTOR: ~Żu żu

  • A wolę żeby wygrał. Będzie bardziej spektakularnie jak go będą wyprowadzać. Ja to czyta Pan Wójt to niech się już teraz zastanowi.
    Po wygranej Pana zgłaszam do CBA zawiadomienie o możliwości...................... itd. Sprawa dotyczy dziwnych zleceń bez przetargów i faktur podpisywanych przez Pana dla jednej z firm trudniacych się w zakresie elektrycznym z miejscowości Jaczkowice. Oraz innych firm. Ciekawe jakie Pan i Pana prawnik będzie miał argumenty na obronę.
    Apel do wyborców. Tak głosować na niego.!!!!!!!
    Zrobi wam z Gać Nowy Jork a reszta wiosek będzie wyglądać jak spleśniały ser. A na koniec zaprosi sobie do wioski zespół Weekend aby wam zagrał a Wy mogliście się nahlać na oczach swoich dzieci. Normalnie ideał Polskiej patologii.

    13 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 07:10 | AUTOR: ~Gminnik

  • Do ~ Józek.
    Możemy, bo my nie jesteśmy z ABW i nie mamy dostępu do ich materiałów dowodowych ;)
    Jak masz to pokaż. A jak nie masz to ...
    W Polsce do niedawna istniało domniemanie niewinności. Czyli, dopóki nie ma prawomocnego wyroku to jesteś niewinny !!! Ale to chyba znowelizowali i już jest nieaktualne ;)

    12 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 22:12 | AUTOR: ~Polak_mały

  • ABW ma materiał dowodowy na taśmach więc jak możecie twierdzić że to lipa. To sądów i prokuratorów należy pytać dlaczego to trwa tyle czasu. Tak czy siak w każdym normalnym kraju człowiek z takimi zarzutami nie pcha siebie władzy . Wręcz przeciwnie ale widać Kownackiemu obce jest słowo przyzwoitość.

    11 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 17:54 | AUTOR: ~Józek

  • I właśnie do polityki pchają się takie paciuki co wstydu nie mają!Czemu do mnie policja nie przyjdzie i nie postawi mi jakiś zarzutów?Czyżby pan Kownacki miał jakiegoś pecha,że przyczepili się do niego?Zawsze można żądać przeprosin za oszczerstwa skoro nie ma nic narzeczy.Ale wygodniej jest udawać greka i startować dalej w wyborach ku polepszeniu swojego bytu.Biedne niewiniątko ale do koryta dalej się ciśnie.A może już czas żeby tych starych pryków i pierdzieli wysłać na emerytury?

    11 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 16:53 | AUTOR: ~Żu żu

  • TO NAJLEPSZY KANDYDAT

    11 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 16:32 | AUTOR: ~Marek

  • Sądzę że jeśli naprawdę by nabroił to już by było po sprawie, byłby wyrok, odsiadka itd. Tak jak w przypadku tego drugiego Pana... on już wcześniej dużo nabroił i miał doczynienia z mafią więc siedzi...

    11 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 08:48 | AUTOR: ~JLC

  • Ale Ci ludzie są nie mądrzy. Choćby mała cząstka wątpliwości to bym nie zagłosował. A On po takich aferach ma celność kandydować. O czym to świadczy. A ludzie gorzej niż ćmy zapatrzeni w jego świtło kłamstwa. Tragedia.

    11 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 06:33 | AUTOR: ~Oławianin77

  • No, po prostu Anioł !!!
    A w Pułtusku, to my nie takie numery robili ;)

    11 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 01:52 | AUTOR: ~Polak_mały

  • JAK TAKIE COS MOZE BYĆ ZNOWU WÓJTEM,ZŁODZIEJ I KRĘTACZ

    10 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 23:20 | AUTOR: ~mieszkanka Gaci

  • Janek Kownacki gospodarz gminy Oława

    10 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 19:51 | AUTOR: ~Aninin

  • Dlaczego mamy wierzyć jakiemuś Aaaaaaa ;) A tak na marginesie, to kabaret, takie sprawy powinno załatwiać się szybciej, bo jedynie co wiadomo, to że nic nie wiadomo.

    10 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 19:22 | AUTOR: ~Gość

  • Zgadza się. Gdyby faktycznie coś było na rzeczy, wierzcie mi, ze dawno już by siedział. Także, ten, tego..bzdura na resorach.

    10 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 19:06 | AUTOR: ~Aaaaa

  • Janek na prezydenta!

    10 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 18:32 | AUTOR: ~Xyz

  • Trzymamy kciuki za najlepszego Wójta!

    10 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 17:50 | AUTOR: ~aaa

  • I bardzo dobrze że wygra bo to dobry gospodarz - mam też nadzieję że opublikuje detale związane z tym cyrkiem odnośnie zatrzymania , niech ludzie się dowiedzą jak można uczciwego człowieka wymieszać z g*wnem na podstawie widzimisię ...