Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Koncert fortepianowy ''Godziński Piano Duo"

12 09 2018, GODZ 13:17 | redakcja@olawa24.pl

1

ocena 0 / 0%

W Centrum Sztuki odbędzie się koncert fortepianowy "Godziński Piano Duo", który organizowany jest we współpracy z Towarzystwem Ferenca Liszta we Wrocławiu w ramach cyklu "Wieczory Lisztowskie".

Recital w wykonaniu Arkadiusza i Sebastiana Godzińskich odbędzie się 20 września o godzinie 18:00 w budynku Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Duet fortepianowy tworzą bracia Arkadiusz i Sebastian. Grają ze sobą razem, odkąd rodzice kupili pierwsze pianino, czyli od 6 roku życia. Pierwszy duży sukces odnotowali w 2005 r., zdobywając I miejsce na międzynarodowym konkursie w Paryżu „Concours Musical de France”. Swoje umiejętności gry zespołowej rozwijali początkowo na Akademii Muzycznej w Gdańsku, następnie w trakcie studiów magisterskich w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku, gdzie kształcą się w mistrzowskiej klasie duetu fortepianowego u prof. prof. Volkera Stenzla i Hansa Petera Stenzla. Na okres trwania studiów zostało im przyznane prestiżowe stypendium DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej). Pod opieką profesorów Stenzl w 2017 r. osiągnęli kolejne sukcesy: dwie I nagrody na Concours Musical de France w Paryżu w kategorii Artistique Excellence i Artistique Virtuosite, I nagrodę na XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Premio Citta’ di Padova w Padwie we Włoszech i II nagrodę na XXVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Roma w Rzymie. Bracia Godzińscy byli wielokrotnie nagradzani przez ogólnopolskie i samorządowe instytucje za wybitne osiągnięcia.

Repertuar zespołu obejmuje kompozycje na cztery ręce i dwa fortepiany od epoki klasycznej do czasów współczesnych. Przez lata wspólnej pracy duet występował na wielu koncertach w Polsce, Niemczech, Francji i we Włoszech.

koncertfortepianowy18.jpg

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
  • czytam chopina, sienkiewicza gram!

    13 09 2018, GODZ 12:31 | AUTOR: ~cześ