Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Miasto stworzy dodatkowe drogi do Nowego Otoku

03 09 2018, GODZ 10:43 | redakcja@olawa24.pl

14

ocena 3 / 100%

Powstaną alternatywne przejazdy do Nowego Otoku? (fot. olawa24.pl)

Teren Nowego Otoku bardzo prężnie się rozwija. Coraz częściej słyszy się o trudności w przejeździe przez przejazd kolejowy na ulicy Wiejskiej. Powodów jest wiele, miasto chce zmian, tworząc mieszkańcom tzw. "drogi ulgi".

- Cały czas myślimy nad tym, aby przenieść jedno przejście dla pieszych. Wiąże się to jednak z przebudową istniejącego chodnika. Będziemy musieli porozumieć się z działkowcami, aby poszerzyć chodnik i zrobić ciąg pieszo-rowerowy - mówił burmistrz. - Zmianę organizacji ruchu zatwierdziła komenda wojewódzka policji. Kolejną rzeczą, która wpływa na przejazd kolejowy jest sposób jazdy kierowców. Komendant policji w Oławie w wystosowanym apelu pisał, że 98% przypadków awarii przejazdu jest z winy kierowców, którzy podjeżdżają za szybko lub za późno uderzając w rogatki mające w sobie system zamykający je. Potem trzeba czekać blisko dwie godziny na serwis, który uruchomi ponownie działanie rogatek. Trzecią rzeczą wpływającą na ruch jest większa liczba pociągów na tej trasie. Zwiększyliśmy je na życzenie samych mieszkańców. Chcieli oni mieć więcej pociągów rano i po południu. Wszystko to wiąże się z częstym zamykaniem przejazdu - informował burmistrz.

Podczas sierpniowej sesji rady miejskiej burmistrz Tomasz Frischmann poinformował o stworzeniu drogi "ulgi".

Pierwsza droga ma powstać od ulicy Nowy Otok do ulicy Kilińskiego przez ulicę Gajową. Tam już tworzy się profilowanie i utwardzanie drogi gruntowej. Kolejnym etapem będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, aby zrobić utwardzenie aż do ulicy Kilińskiego.

Druga droga ulgi to ul. Bursztynowa, obok Osiedla Reńskiego do ulicy Zacisznej. Miasto przystąpiło już do projektowania inwestycji i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w przyszłym roku nastąpi realizacja tej drogi.

-Docelowo jednak chcemy z pasa, który przeznaczony jest na obwodnicę, spróbować wykonać pierwszy odcinek dużej drogi ulgi w kierunku na Zabardowice, tak aby można było połączyć ulicę Zaciszną z ulicą Nowy Otok - mówił burmistrz.

Pomysł i realizacja trzeciej drogi jest jak na razie tylko w planach.

reklama

 

Oceń artykuł:

(3 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
 • Jakby wykorzystał te rury co leżą do gazociągu w polu i wkopał je pod torami to można by na czworaka przechodzić. Czemu jeszcze nikt na to nie wpadł?

  17 09 2018, GODZ 14:14 | AUTOR: ~Zakrzowianin

 • ten nie jest spowodowany galerią. rano jak dzieci odwozi się do szkoły czy przedszkola to przejazd od galerii do torów potrafi zająć 20 minut. po prostu ta część miast mocno się rozbudowała i bez wiaduktu problemu się nie rozwiąże. alternatywne drogi pomogą nielicznym bo większość wciąż będzie jechać ul. nowy otok przez przejazd kolejowy.

  15 09 2018, GODZ 20:25 | AUTOR: ~asfd

 • Srali muchy będzie wiosna. Macie za dużo samochodów. Wygodniactwo wszelakie, wszędzie tylko samochód do szkoły, pracy ,sklepu i tak dla przejażdżki. To sami oławianie nakręcają ruch i żadna obwodnica nie pomoże.
  Ruch został zwiększony przez galerię , jak nie było tego sklepu to nie było korków, powstał następny cel podróży, tylko szkopuł ze za przejazdem kolejowym. Nagle z wioski Nowy Otok zrobiło się miasto. Trzeba było zabronić budować galerię w tym miejscu i nie było by korków.

  15 09 2018, GODZ 20:10 | AUTOR: ~Zenek

 • Srali muchi będzie wiosna... Proponowane rozwiązania, to doraźne, krótkowzroczne próby zamaskowania problemu! Korkom winni mieszkańcy, bo osiedlają się za torami. Winni piesi, bo chodzą. Winni kierowcy, bo nerwy im puszczają, kiedy muszą stać po kilkadziesiąt minut przed przejazdem. Winne pociągi, bo ich przybyło. No, ale temu winni mieszkańcy, bo chcieli... Wszyscy winni dookoła, a ten bezmózg, który opracowywał/opracowuje rozwiązanie komunikacyjne dla miasta czysty, jak łza. Tu nie ma innego rozwiązania, jak wybudowanie bezkolizyjnego skrzyżowania drogi i szklaku kolejowego. Ale w Oławie są tacy specjaliści, że jak przenieśli wiadukt z Opolskiej, to ten się nie mieści (nic dziwnego), a tunelu nie będzie, bo nie ma nikogo,kto się na tym zna... Jakiekolwiek objazdy, to też bzdura, bo kierowcy i tak za chwilę spotkają się w następnym węźle gordyjskim. Poza tym, istniejące drogi, które mają się stać ciągami komunikacyjnymi zupełnie się do tego w tej chwili nie nadają. Są to wąskie dróżki, które nie przejmą ciężaru ruchu. Ergo - dopóki miasto nie dorobi funkcjonalnie zaprojektowanej obwodnicy, to sytuacja tylko będzie się pogarszać. Bo możliwe do jej wybudowania tereny sprzedaje się pod zabudowę, gazociągi...

  15 09 2018, GODZ 18:57 | AUTOR: ~BKK

 • "XD" a co da rondo??? jak czasami stoi od przejazdu cała strzelna i lipowa? nawet jak by tam było rondo to co ono da jak znajdą się tacy co będą stali na rondzie blokując przejazd tym co chcą jechać do centrum czy z kilińskiego na broniewskiego. wyjściem jest tylko obwodnica a cały ten artykuł to nic więcej jak kiełbasa wyborcza bo komuś chyba poparcie spada i boi się o swój stołek

  14 09 2018, GODZ 11:20 | AUTOR: ~lolo

 • Zdecydowanie bardzo dobry pomysł, buduje się tam coraz więcej budynków mieszkalnych i domów, ale ludzie omijają te rejony szerokim łukiem, bo boją się właśnie tych korków.

  14 09 2018, GODZ 08:07 | AUTOR: ~A.

 • Dlaczego nikt nie pomysli o przebudowie samego przejazdu droge zrobić w tunelu tory tak jak są i po sprawie. Ruch samochodowy plynny i ruch pociagow także. Ale lepiej inwestować pieniadze w beznadziejne rozwiazania które nie przyniosą w rezultacie rozkorkowania miasta a wrecz przeciwnie powstana nowe punkty zatwardzenia

  14 09 2018, GODZ 07:34 | AUTOR: ~D

 • Do "XD". Rondo na Kilińskiego miało być. Tylko z tego co pamiętam zabrakło parę centymetrów od strony MediaExlert. Własność prywatna. Od takie prawo.

  14 09 2018, GODZ 06:06 | AUTOR: ~Oławianin77

 • Popieram droga przez park wzdłuż działek jak najbardziej powinna być zrobiona dla samochodów osobowych!

  13 09 2018, GODZ 19:12 | AUTOR: ~Rene

 • Skoro budują nam sieć gazowa to będą mieć z tego spore dewidendy więc mogą w końcu problem komunikacyjny nam rozwiazac

  13 09 2018, GODZ 18:30 | AUTOR: ~Miroon

 • A pomyślał ktoś o tym jak z tego Kilińskiego wyjeżdżać na główną? Półgłówki zakorkują następną drogę, a korek będzie do torów. Już teraz jest problem żeby wyjechać czy z Kilińskiego czy z Broniewskiego. Tutaj konieczne jest rondo

  13 09 2018, GODZ 18:24 | AUTOR: ~XD

 • A co z drogą, a raczej chodnikiem z Oławy do działek od drugiej strony prowadzących od ulicy Kilińskiego? W okresie letnim jest tam strasznie źle przejechać. Dużo rowerzystów i pieszych wychodzących/idących na działkę. Tam też powinien powstać chodnik!

  13 09 2018, GODZ 17:25 | AUTOR: ~Anna

 • A co z drogą, a raczej chodnikiem z Oławy do działek od drugiej strony prowadzących od ulicy Kilińskiego? W okresie letnim jest tam strasznie źle przejechać. Dużo rowerzystów i pieszych wychodzących/idących na działkę. Tam też powinien powstać chodnik!

  13 09 2018, GODZ 17:25 | AUTOR: ~Anna

 • jeszcze można by utwardzić drogę z Kilińskiego do Spacerowej tą która przebiega obok działek przez most na Oławce i pod torami kolejowymi

  13 09 2018, GODZ 17:07 | AUTOR: ~Tomek