Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Pokaz siły i możliwości strongmanów

16 08 2018, GODZ 13:08 | redakcja@olawa24.pl

4

ocena 3 / 100%

Parking przy CSiR w Jelczu-Laskowicach stał się, w środę 15 sierpnia, areną zmagań prawdziwych strongmanów. Siłacze walczyli w ramach Pucharu Narodów Strongman i kwalifikacji na prestiżową imprezę "Arnold Classic"

W tej imprezie o międzynarodowej randze wystartowało 8. zawodników pochodzących z Polski, Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji. Siłacze w każdej konkurencji zmagali się nie z dziesiątkami, a setkami kilogramów. Przeciąganie 9,5 tonowej ciężarówki, zegar, martwy ciąg czy podnoszenie ponad stukilogramowych kul (od 120 do 160 kg) to niektóre z wyzwań jakie czekały na uczestników.

W przerwach między konkurencjami nie zabrakło sportowych wyzwań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zarówno pogoda jak i liczba widzów wspierających strongmanów dopisała, więc organizatorzy tego przedsięwzięcia mogą uznać je za bardzo udane.

Zawody wygrał reprezentant Ukrainy - Aleksiej Nowikow. Za nim uplasował się Polak - Rafał Kobylarz, który wyprzedził Pavlo Kordiaka, drugiego z występujących w Jelczu-Laskowicach reprezentantów Ukrainy. Finał tych zmagań odbywa się co roku w Madrycie na prestiżowej imprezie Arnolda Schwarzeneggera pod tytułem „ARNOLD CLASSIC”.

Po dekoracji i zakończonych zawodach wielu kibiców zbierało autografy i robiło sobie zdjecia ze strongmanami.

Obszerniejsza galeria zdjęć na profilu OLAWA24 na Facebooku.

reklama

 

Oceń artykuł:

(3 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
 • Prosze o zainteresowanie się małolatem który jezdzi po Oławie starym Bmw e 36 compact ( kolorowy - bity z kazdej stony - bez tłumika !!! ) To co sie wczoraj działo koło ronda i term Jakuba to dramat... godzine piłowania w miejscu a Policji ani śladu.... WSZELKIE NORMY HALASU przekroczone - nie mowiac juz o ciszy nocnej !!!

  20 08 2018, GODZ 09:16 | AUTOR: ~Dramat bmw

 • Żenada... dlaczego nie było trybun ? Dlaczego nie było telebimów ? Widzieli tylko Ci co stali przy barierkach , dla kogo ta impreza ? Kompromitacja

  17 08 2018, GODZ 07:09 | AUTOR: ~Stefan

 • Szkoda że organizatorzy nie podali do wiadomości, że wystąpią zawodnicy 2, 3 ligi.
  Słabi, miernej budowy, tłuściochy, praktycznie nie znani. Zawody najniższej rangi.
  Miał być znany komentator Ireneusz Bielenik, a wystawili jakiegoś buca.
  Oszustwo organizatorów dla przyciągnięcia publiki i zarobków na gastronomii.
  Miny rozchodzącej się publiczności mówiły wszystko.

  16 08 2018, GODZ 22:50 | AUTOR: ~Mariusz Bocianowski

 • Ale chłopiska!

  16 08 2018, GODZ 17:19 | AUTOR: ~Anna