Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Awanse i odznaczenia podczas święta policji w Oławie

26 LIPIEC 2018, GODZ 13:56 | redakcja@olawa24.pl

15

ocena 7 / 100%

Dzisiaj oławska policja miała swoje święto, były awanse i podziękowania. Uroczystość odbyła się na placu przed pomnikiem Losów Ojczyzny w asyście inspektora Andrzeja Łuczyszyna Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz lokalnych władz.

Uroczystość święta policji w Oławie odbyła się 27 lipca. Przybyli goście złożyli kwiaty pod pomnikiem, a następnie wszystkich powiatał komendant Powiatoej Policji w Oławie nadkomisarz Paweł Urbańczyk.  -Tegoroczne obchody 99. rocznicy powstania Policji Państwowej zbiegły się z bardzo ważnym dla wszystkich Polaków świętem. Z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę - mówił komendant KPP w Oławie Paweł Urbańczyk. -Po 123 latach zaborów i niewoli zaznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków nasza ojczyzna uzyskała suwerenność. Ta jakże ważna dla Polski okoliczność była źródłem powołania jednej z pierwszych instytucji odrodzonego Państwa Polskiego - Policji Państwowej. Obecnie w Polsce wolnej i demokratycznej policja jest instytucją stojącą na straży porządku prawnego ustanowionego przez konstytucję. W swych zasadach funkcjonowania policja w szerokim zakresie nawiązuje do tradycji międzywojennej tradycji wojskowej. Nie zapominajmy jednak, że w policji pracują zwykli ludzie, którzy mają swoje prywatne życie, rodziny i potrzeby. Policja jest coraz lepiej postrzegana przez opinię publiczną, a mieszkańcy z coraz większym zaufaniem obdarzają ich funkcjonariuszy.

Zaraz po przemówieniu komendanta odbyła się ceremonia mianowania na wyższe stopnie policyjne:

Na stopień nadkomisarza policji komisarza Dariusza Dętkowskiego.

Na stopień komisarza policji podkomisarza Tomasza Mroszczyka i Krystiana Wiżgałę.

Na stopień komisarza, podkomisarza Agnieszkę Borejko i Krystiana Iżgałę.

Na stopień aspiranta sztabowego, starszych aspirantów Annę Seredę, Marka Kurysia, Mariusz Obręckiego, Piotra Szatkowskiego oraz Piotra Wójcika.

Na stopień starszego aspiranta, aspiranta Adama Stefanko.

Na stopień aspiranta, młdoszych aspirantów Annę Proszkiewicz, Karolinę Rokicką, Beatę Sztal, Arkadiusza Sypień, Daniela Rosę, Macieja Janickiego oraz Dariusza Jedut.

Na stopień młodszego aspiranta, sierżantów sztabowych Agnieszkę Borysiewicz, Martę Siomę, Agatę Waliszewską, Krzysztofa Pikułę oraz Marka Wychowańca.

Na stopień sierżanta sztabowego policji, starszych sierżantów Agnieszkę Burdelak, Michała Chmurę, Pawła Gabryelskiego, Krystiana Grzyb, Daniela Kaczmarczyka, Mariusza Kołodziejczyka, Mateusza Piaseckiego, Grzegorza Seredę oraz Łukasza Staromłyńskiego.

Na stopień starszego sierżanta policji, sierżantów Annę Furgałę, Beatę Gabryelską, Joannę Lis, Magdalenę Olender, Jakuba Górniaka oraz Mariusza Ciszkowicza.

Na stopień sierżanta policji, starszych posterunkowych Martę Bagińską, Kamilę Kościelak, Rafała Mroczko, Krzysztofa Pawlisza, Pawła Warszawskiego oraz Dawida Zarzecznego.

Na stopień starszego posterunkowego, posterunkowych Paulę Łukasik, Jakuba Komisaruka oraz Mateusza Pękalskiego.

Nagrody powiatu oławskiego, starosta Zdzisław Brezdeń wręczył: post. Krzysztofowi Pawliszowi, st. post. Rafałowi Mroczko, sierż. Maciejowi Piaseckiemu, sierż.Krystianowi Monastyrskiemu, st, sierż. Agnieszce Burdelak, st. sierż. Beacie Gabryelskiej, sierż, szt. Krystianowi Okolita, asp. Mariuszowi Sztal, asp. Adamowi Stefanko oraz st. asp. Markowi Kuryś.

Nagrody Gminy Oława wręczała przewodnicząca rady Maria Bożena Polakowska st.sierż.Mateuszowi Piaseckiemu, mł.asp Maciejowi Janickiemu, asp. Tomaszowi Kosowickiemu oraz st.asp. Miłoszowi Pelc.

Nagrodę burmistrza miasta Oława wręczaną przez Tomasza Frischmanna otrzymał asp.szt.Ireneusz Ćwityński, st.sierż. Anna Furgała, sierż.szt. Łukasz Staromłyński oraz nadkom Dariusz Dętkowski.

Nagrodę burmistrza miasta Jelcz-Laskowice wręczył Bogdan Szczęśniak ml.asp. Konradowi Kalinowskiemu, mł.asp. Dawidowi Obręckiemu, sierż. Marcie Bagińskiej oraz asp. Robertowi Żak.

Wój Gminy Domaniów Wojciech Głogulski wręczył nagrodę asp.szt. Mieczysławowi Wilczko.

Oceń artykuł:

(7 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
 • Piękne mamy policjantki :)

  09 08 2018, GODZ 07:26 | AUTOR: ~123

 • Odznaki są potrzebne do spisywania łepków pod szkołą.

  05 08 2018, GODZ 13:34 | AUTOR: ~Ambitna Policja

 • Dziękuję za życie w spokoju A ta kur.. z dołu nie daje mi odpocząć w dzień po pracy bo zachciało się młodzieńczych lat nie mówiąc że w d9mu jak w kinie dudni i na co te odznaki jak człowiek nie może ludzki żyć bo w dzień można słuchać muzyki

  05 08 2018, GODZ 00:12 | AUTOR: ~SEBASTIAN

 • M. Pracujesz w policji lub ktoś z twojej rodziny czy przyjaciół.Nie nie będę komentował twoich żali .

  04 08 2018, GODZ 13:41 | AUTOR: ~Obywatel

 • Za co odznaczenia, wyróżnienia... cóż za pytanie. To oni codziennie wychodzą do pracy i nie wiedzą czy wrócą. Każdy z nich ma rodziny, żony, mężów, dzieci które każdego dnia patrząc jak ich ukochana osoba wychodzi do pracy czuje niepokój czy jeszcze zobaczy drugą osobę a to wszystko przez takie osoby jak ty Obuwatelu który nie lubisz policji bo z całą pewnością masz coś na sumieniu i nieraz zostałeś ukarany. Sam pewnie pracujesz w fabryce, czego wcale nie neguje, idziesz na 8 godzin i masz spokój, nie narażasz życia, nie zostajesz wielokrotnie po godzinach pracy za które i tak nikt Ci nie zapłaci a obywatele zawsze powiedzą że nic nie robisz. Więc nie pisz o pracy i życiu policjantów i policjantek skoro znasz tylko swoje JP. Nikt Cię nie obraża więc nie obrażaj innych. Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz potrzebował pomocy policji bo pewnie niechciałbyś żeby podeszli do Ciebie z takim szacunkiem jaki Ty okazujesz im. Szanujmy się nawzajem.

  31 LIPIEC 2018, GODZ 12:28 | AUTOR: ~M.

 • a czym oni się tak zasłużyli że ich tak nagradzają ? a robota jak każda inna.

  29 LIPIEC 2018, GODZ 18:28 | AUTOR: ~przehoj

 • sługusy się odznaczą :D

  29 LIPIEC 2018, GODZ 11:47 | AUTOR: ~cześ

 • Obywatelka zastanów się pod jaki numer Ty będziesz dzwonić jak oskarżą Ciebie lub Twoich bliskich o coś co popełnił zupełnie kto inny po to tylko aby Twoja kochana policja zabłysnęła w opinii publicznej przyjęła premie i awanse ich kosztem. Tak jest dla łatwiej niż uganiać się za faktycznym sprawcą. A jeśli chcesz wspominać o szacunku to nie pisz o stylu życia JP na 100% czy patologicznym środowisku jeśli nie wiesz nic na mój temat lub innych ludzi.

  29 LIPIEC 2018, GODZ 11:34 | AUTOR: ~Obywatel

 • Obywatele ze stylem zycia JP na 100%, zastanowcie sie tylko pod jaki numer bedziecie dzwonic jak wam cos ukradną lub ktos zrobi krzywde waszym bliskim, ewentualnie wam. A jak juz jestescie takimi gierojami w stylu JP to podpiszcie sie imieniem i nazwyskiem. Na pewno zostaniecie bohaterami w swoich patolgicznych srodowiskach.
  Lubic policji wam nikt nie kaze, ale szacunek za ich prace im sie nalezy. :):):)

  28 LIPIEC 2018, GODZ 00:11 | AUTOR: ~Obywatelka

 • Wszystkiego najlepszego wszystkim Policjantom i Policjantkom, obywatele dziękują za życie w spokoju.

  27 LIPIEC 2018, GODZ 18:33 | AUTOR: ~Obywatele

 • A właśnie miałem pisać o tym, że tyle szczęścia iż "KLUBOWA" nie istnieje bo bydło się ponapija i weź to Qrwa ogarnij. Burdel odznaczony, więc raczej Dętka pęknie. Jeszcze na stanie jest PIgUŁA. Mieszanka jak ta "lala". Oławską Corridę czas zacząć.!!

  27 LIPIEC 2018, GODZ 16:42 | AUTOR: ~JakZawszeWinny

 • policja jest najlepsza, kochana i uwielbiana. jeb...ać wszystkich co myślą inaczej...

  27 LIPIEC 2018, GODZ 16:33 | AUTOR: ~loly popy

 • Chu... z ta szopka i wreczaniem awansow. Najwazniejsza byla potem impreza dla pana komendanta i swity klakierow w hotelu Olawian. Specjalnie knajpa na parterz zeby nikt nie wypadl przez okno. Ciekawe kiedy kulisy tej imprezy ujrza swiatlo dzienne i z czyjej kasy placono za ta zabawe???

  27 LIPIEC 2018, GODZ 16:01 | AUTOR: ~mro

 • BRAWO.!! POLAĆ MU.!!

  27 LIPIEC 2018, GODZ 15:55 | AUTOR: ~Do Obywatel

 • Zawsze i wszędzie policja jeb*na będzie

  27 LIPIEC 2018, GODZ 15:11 | AUTOR: ~Obywatel