Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Śmiertelne potrącenie w Nowym Otoku

13 LIPIEC 2018, GODZ 09:23 | redakcja@olawa24.pl

19

ocena 4 / 100%

W wyniku wypadku mężczyzna poniósł śmierć na miejscu (fot. olawa24.pl)

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek około godziny 22:00 w Nowym Otoku. W wyniku obrażeń doznanych na skutek potrącenia pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący Fordem Mustangiem 26-letni mieszkaniec powiatu oławskiego jechał od strony Gaju Oławskiego w kierunku miasta. Z nieustalonych przyczyny na wjeździe do Nowego Otoku w terenie zabudowanym potrącił idącego poboczem pieszego. Kierowca był trzeźwy. W miejscu, w którym doszło do zdarzenia nie ma chodnika oraz oświetlenia.

Obecnie pod nadzorem prokuratury trwa ustalanie tożsamości śmiertelnie potrąconego mężczyzny - mówi Wioletta Polarowicz zastępca rzecznika prasowego KPP Oława.

Droga w miejscu wypadku była nieprzejezdna przez kilka godzin.

reklama

 

Oceń artykuł:

(4 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • Z tego co widzę to jest to poza miastem, bkliżej Gaju Oławskiego, jaki tam teren zabudowany?

    15 LIPIEC 2018, GODZ 19:49 | AUTOR: ~Zenek

  • ~sobieski Nie masz jaszcze jakichś "primo" w zanadrzu, ósmego, dwudziestego... ? ;)
    Pamiętaj synu: "Primo" - jak matka, może być tylko jedno ;)

    15 LIPIEC 2018, GODZ 12:36 | AUTOR: ~Polak_mały

  • Pierwsze primo: wielka tragedia.
    Drugie primo: pociągnąć do odpowiedzialności urzędników , czyt. władze, za brak chodnika.i oświetlenia drogi w terenie zabudowanym.
    Trzecie primo:pieszy nie miał obowiązku posiadania elementów odblaskowych (teren zabudowany , miasto)
    Czwarte primo: zawsze obwinia się kierowcę , bo on zna przepisy a pieszy nie musi.
    Reasumując: brak chodnika i oświetlenia powodem śmiertelnego wypadku. Czy winni będą pociągnięci do odpowiedzialności: nie.
    Dlaczego: bo w Polsce za zły stan dróg, brak oświetlenia, brak chodników, które są w znacznym stopniu przyczyną śmiertelnych wypadków z pieszymi, jeszcze n i k o g o nie postawiono przed sądem.



    Trzecie primo: jeżeli, pieszy ubrany był na szaro-czarno to miał mało wyobraźni.
    Czwarte primo: pieszy

    15 LIPIEC 2018, GODZ 11:33 | AUTOR: ~sobieski

  • widzieliście kiedyś żeby ktoś jechał Mustangiem z dopuszczalną prędkością hahahahahahaha pytanie retoryczne

    15 LIPIEC 2018, GODZ 11:20 | AUTOR: ~cześ

  • Mógł kierowcy wyskoczyć na drogę pogniewasz nie mam chodnik

    14 LIPIEC 2018, GODZ 16:42 | AUTOR: ~Kuba

  • Może to nie wina kierowcy

    14 LIPIEC 2018, GODZ 16:39 | AUTOR: ~Może to nie

  • Nie no to żadna wina kierowcy, sądząc po uszkodzeniach auta pieszy pewnie chciał wskoczyć na dach ale nie wycelował bo mustang poruszał się przepisową prędkością 50km/h czego nie przewidział pieszy i skończyło się jak skończyło. Tam powinni postawić fotoradar albo odcinkowy pomiar prędkości a nie kolo weny jak ludzie przyspieszają po ucieczce z ronda

    14 LIPIEC 2018, GODZ 15:46 | AUTOR: ~Tyle w temacie

  • Nie wina kierowcy!!! . Wy tylko chcecie hejtu!!!

    14 LIPIEC 2018, GODZ 00:44 | AUTOR: ~Ja

  • Trzymaj się nie Twojawina wina !!! Tomek na zawsze pozostanie w naszych sercach . Jaki był taki był. Worto zapamiętać dobre żeczy i czyny

    14 LIPIEC 2018, GODZ 00:40 | AUTOR: ~Ja z ...

  • jak zwykle jakiś JANUSZ... czepi się słowa MIEJSCOWOŚĆ zamiast OSIEDLE... ohhhh to wiele zmienia - stary spruchnialcu zginął człowiek, a ty takiej pierdoły się czepiasz?

    informacja może być RZETELNA a nie ŻETELNA cymbale :)

    13 LIPIEC 2018, GODZ 17:43 | AUTOR: ~Mariusz

  • ~kola co ty chcesz aktualizowac?

    13 LIPIEC 2018, GODZ 17:41 | AUTOR: ~OSP

  • Teoretycznie to teren zabudowany, więc pieszy nie ma obowiązku noszenia odblasków bądź kamizelki. Podstawowe pytanie brzmi, czy kierowca jechał z dopuszczalną prędkością? Kolejne pytanie-dlaczego remontujac nie tak dawno drogę do Gaju przy okazji takiej inwestycji nie wybudowano tam chodnika i ścieżki rowerowej? Kolejne pytanie-kto pisze te teksty, że takie w nich babole? Jest ulica Nowy Otok, która zaczyna się od przejazdu kolejowego, a kończy przed Gajem Oławskim. Nie ma miejscowości Nowy Otok! Brawo za żetelne informacje! I ostatnie pytanie-dlaczego nie ma żadnej aktualizacji????

    13 LIPIEC 2018, GODZ 15:51 | AUTOR: ~kola

  • Pierdzielicie.
    Kierowca jadąc w terenie zabudowanym 50 km/ h widzi wszystko.
    Wtargnięcia na drogę ( np. pieszego) nie jest tylko w stanie przewidzieć.

    13 LIPIEC 2018, GODZ 15:45 | AUTOR: ~Kiki

  • Nie raz widziałam jak po zmroku chodzą tam piesi bez światła, bez kamizelki i kompletnie ich nie widać.

    13 LIPIEC 2018, GODZ 14:35 | AUTOR: ~Gość

  • Tak jest jak bez kamizelek i odblasków się chodzi w nicy

    13 LIPIEC 2018, GODZ 14:13 | AUTOR: ~Fff

  • Jakby była komuna to takim upośledzonym jak ty czesiu nie pozwalano by wychodzić na ulice.

    13 LIPIEC 2018, GODZ 13:06 | AUTOR: ~jatoja

  • Przykry wypadek.
    A tak poza tym nie ma miejscowości Nowy Otok, to jest od bodajże 1974 część miasta Oława.

    13 LIPIEC 2018, GODZ 12:28 | AUTOR: ~Adm

  • A Ty pewnie nie idioto!

    13 LIPIEC 2018, GODZ 12:14 | AUTOR: ~Bob

  • jak by była godzina milicyjna jak w stanie wojennym to gościu by żył!!!

    13 LIPIEC 2018, GODZ 11:26 | AUTOR: ~cześ