Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Sprzęt ratowniczy i medyczny przekazany gminnym jednostkom OSP

05 LIPIEC 2018, GODZ 14:00 | redakcja@olawa24.pl

2

ocena 1 / 100%

Nowe sprzęty ratownicze i medyczne za ponad 37 tysięcy złotych trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Oława.

4 lipca przed południem, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbyło się spotkanie, podczas którego zastępca wójta Teresa Jurijków-Górska oraz komendant gminnego Związku OSP asp. sztab. Tadeusz Frysztak przekazali jednostkom OSP gminy Oława sprzęt medyczny i ratowniczy.

Powyższy sprzęt został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wartość otrzymanej przez Gminę Oława dotacji wynosi 36,7 tys. zł, co stanowi 99% kosztów. Wkład własny gminy w wysokości 1% to zaledwie 370 zł.

Z pozyskanych środków zostały zakupione m.in. defibrylatory AED Philips dla jednostek z Bystrzycy i Osieka; zestawy ratownicze PSP R-1 (torba, deska, szyny) dla druhów z Osieka i Siecieborowic. Podczas spotkania jednostka OSP z Siedlec otrzymała zestaw do cięcia i wyważania pedałów samochodowych, a druhowie z Bolechowa, Siedlec i Sobociska – deski ortopedyczne oraz, za wyjątkiem siedleckiej jednostki, zestawy szyn z kamerami.

Teraz sprzęt trafił na wyposażenie jednostek OSP i będzie służył gminnym druhom podczas ratowania mienia i życia poszkodowanym.

Źródło: Gmina Oława

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • Szyny z kamerami? Pierwsze słyszę. Szyny Kramera

    08 LIPIEC 2018, GODZ 09:24 | AUTOR: ~Strażak

  • Widać że nasz rząd potrafi gospodarzyć, nie tak jak POprzednicy przekręciarze i złodzieje a dla ludzi środkowy palec!

    06 LIPIEC 2018, GODZ 09:16 | AUTOR: ~cześ