Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Rusza trzeci etap przebudowy oławskich koszarów

05 CZERIWEC 2018, GODZ 11:08 | redakcja@olawa24.pl

4

ocena 1 / 100%

Dzisiaj na placu budowy dawnych koszar powojskowych odbyło się podpisanie umowy i rozpoczęcie trzeciego, ostatniego etapu inwestycji, która ma zostać oddana w pierwszym kwartale 2020 roku.

Inwestycja - „Przebudowa, nadbudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejących budynków ujeżdżalni i stajni wraz z instalacjami wewnętrznymi z przeznaczeniem na budynek mieszkalno-usługowy w Oławie przy ul. 3 Maja 18 – etap III mieszkalny” - obejmuje przebudowę budynków stajni i ujeżdżalni powstałych ok. 1882 roku i wchodzących w skład zespołu dawnych koszar przy ul. 3 Maja w Oławie, wpisanych do rejestru zabytków. Modernizowany obiekt uzupełni zespół zabudowy, która już w części jest zaadaptowana przez Towarzystwo i trwają prace budowlane przy kolejnym etapie. Z uwagi na zabytkowy charakter obiektu zachowane zostaną kluczowe elementy architektoniczne.

III etap prac jest już ostatnim przy przebudowie dawnych stajni i ujeżdżalni w Oławie przy ul. 3 Maja 18 p-t i ma na celu dostosowanie tej części obiektu do funkcji mieszkalnej. W ramach inwestycji powstanie 30 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni 1.247,00 m2. Standardowo budynek zostanie wyposażony w pomieszczenia wspólnego użytku, takie jak: suszarnie, wózkarnie, komórki lokatorskie.

-TBS to firma, która dba o nasze oławskie zabytki. - mówił obecny przy podpisaniu umowy burmistrz Tomasz Frischmann. -Bardzo dobrze, że TBS dba o takie budynki w naszym mieście dlatego też niedawno przekazaliśmy im kolejny budynek do realizacji na ulicy 1 Maja. Powstaną tam mieszkania i strefa dla seniora. Dbając o rozwój tego kwartału dbamy, dbamy o to także, aby ten kwartał nie zmienił się tylko pod względem infrastruktury mieszkaniowej, ale pod względem ogólnym. Dlatego też powstanie dwuoddziałowe przedszkole. Otrzymaliśmy już dofinansowanie, przedszkole powinno być otwarte już w 2020 roku. Realizujemy również Centrum Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych przy współpracy Gminy Oława i Gminy Domaniów.

Inwestycja jest świetnym przykładem łączenia tradycji z nowoczesnością, ponieważ w kubaturze zabytkowego obiektu odnaleźć będzie można nowoczesne i nowatorskie podejście do zapewnienia komfortu zamieszkiwania na miarę XXI wieku poprzez zastosowanie Odnawialnych Źródeł Energii tj. pomp ciepła ze źródłem ciepła pochodzącym z wnętrza Ziemi, połączonych z ogrzewaniem sufitowym.

Wykonawcą, wyłonionym w postępowaniu przetargowym zostało konsorcjum firm: RBUD BUDOWNICTWO Sp. z o.o., 52-014 Wrocław, ul. Opolska 188 i AWM BUDOWNICWTO S.A., 53-610 Wrocław, ul. Góralska 46/10.

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
 • A gdzie kierownik budowy?!!! Teren od strony sali gimnastycznej jest nie zabezpieczony. Materiały spadają z dachu, można wejść na rusztowanie, pracownicy bez kasków pracują na budowie, tablica informacyjna nieczytelna. Samowola!!!!! Tam przy rusztowania chodzą dzieci do szkoły i na salę. Chyba trzeba to zgłosić do Inspekcji pracy i Nadzoru budowlanego.

  05 CZERIWEC 2018, GODZ 23:49 | AUTOR: ~Oławianin77

 • A własnie co on tam robi?Widocznie nasz burmistrz potrzebuje niańki.Tam gdzie można zrobić kasę to zawsze szczury wyłażą z dziur.

  05 CZERIWEC 2018, GODZ 20:04 | AUTOR: ~Żu żu

 • A P. Październik co tam robi? Przecież on już się chwali tym że odszedł na wieczny odpoczynek. Nasz obecny Burmistrz takiej obstawy nie potrzebuje. Czyżby nadal P. Październik miał przydzielac te mieszkania dla swojej rodziny i miejsca w przedszkolu również i najbliższym?

  05 CZERIWEC 2018, GODZ 15:41 | AUTOR: ~Autor

 • tam tylko bombę podłożyć!!!

  05 CZERIWEC 2018, GODZ 13:52 | AUTOR: ~cześ