Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Udany start zawodników z klubu LKS Polwica Wierzbno

14 MAJ 2018, GODZ 10:58 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 5 / 80%

Fot: Adam Kraska

Pięć medali zdobyli zawodnicy klubu LKS Polwica Wierzbno podczas Mistrzostw Polski LZS do lat 15 i 17, które odbyły się w Zamościu.

Zawody trwały od 10 do 13 maja, z naszego powiatu startowała 8-osobowa drużyna.

Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Protokowicz broniąc tytułu Mistrzyni Polski LZS z przed roku. Zuzanna zaliczyła wszystkie 6 podejść ustanawiając nowe rekordy życiowe. Jej wynik to 60 w rwaniu i 77 kg w podrzucie. Zuza walkę o złoto stoczyła z koleżanką klubową Julią Pikulską która uzyskała 59 kg w rwaniu i 69 w podrzucie. W kategorii wagowej 69 kg złoto i srebro powędrowało do Wierzbna.

Świetny występ zanotowała Paulina Smolnicka która pokonała kilka wyżej "notowanych" rywalek. W swoim debiucie na Mistrzostwach Polski LZS zdobyła swój pierwszy medal - srebrny. Zaliczyła wszystkie podejścia i poprawiła wszystkie rekordy życiowe 60 kg w rwaniu i 74 w podrzucie. Była to duża niespodzianka sprawiona trenerowi i kibicom klubu.

Pierwszy medal w karierze trafił do Szymona Kołtowskiego. Szymon z wynikiem 93 kg w rwaniu zajmował drugie miejsce i w podrzucie zaliczając 116 przypieczętował srebro w dwuboju. Później atakował jeszcze 122 kg (rekord życiowy), ale próba się nie udała.

Ostatni medal zdobyła Magdalena Szumska - tym razem brązowy (również pierwszy w karierze) z wynikiem 111 kg w dwuboju. Magda zaliczyła wszystkie 6 podejść.

Pozostała trójka miała mniej szczęścia bo wszyscy zajęli 4 miejsca. Tuż za podium. Weronice Grzegorzewskiej sędziowie nie zaliczyli podejścia na medal dopatrując się ugięcia ręki i ostatecznie o 1 kg przegrała miejsce na podium.

Weronika Olejnik prowadząc po rwaniu nie obroniła się w podrzucie i również o włos minęła się z podium. Małym usprawiedliwieniem jest to że Weronika wraca do zdrowia po kontuzji kolana i nie była optymalnie przygotowana na swoje ciężary.

Szymon Wójcik uzyskał w rwaniu 85 kg i w podrzucie 106 kg zajmując również 4 miejsce.

Na zdjęciu medaliści od prawej: Smolnicka, Protokowicz, Kołtowski, Pikulska, Szumska

Oceń artykuł:

(5 głosów / 80%)
Zostaw komentarz