Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Bawili się i uczyli na grze europejskiej

09 MAJ 2018, GODZ 12:59 | redakcja@olawa24.pl

1

ocena 1 / 100%

Dzisiejszego poranka przed oławskim Ratuszem oficjalnie rozpoczęła się gra europejska. Otworzyli ją nauczyciele i lokalne władze. Do zabawy stanęło ponad 20 drużyn.

O godzinie 10:30 oficjalnie rozpoczęto grę europejską pod tytułem "My w Europie, Europa w nas", uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Tomasz Frischmann, wicestarosta Bożena Worek, przedstawiciel regionalny komisji europejskiej Mateusz Banaszkiewicz oraz wicedyrektor do spraw kształcenia dorosłych Magdalena Maziarz.

Na 9 maja przypada Dzień Europy, dzisiaj mija już 68 rocznica podpisania deklaracji przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana. Polska znajduje się 14 lat w Unii Europejskiej. Dzisiejsza gra Europejska jest podsumowaniem projektu w którym brało udział Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Scenariusz, pomysły na zadania i wykonanie, to zasługa uczniów CKZiU oraz Edyty Dębickiej i Agnieszki Czyżewskiej-Smerek.

Trasa gry zajmowała około 1,5 kilometra, uczestnicy mieli do przejścia aż 14 stacji, w których drużyna 5-osobowa musiała wykonywać zadania. Były nimi między innymi tańce narodowe, segregacja śmieci, mobilność oraz znajomość flag państw europejskich. Po zakończonych zadaniach drużyny wracały do Rynku, gdzie otrzymywały gadżety unijne.

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • ni huja nikogo nie kojarzę z twarzy oprócz dygnitarzy

    09 MAJ 2018, GODZ 14:12 | AUTOR: ~cześ