Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Spotkanie z klasyką. Recital "Bella Italia"

07 MAJ 2018, GODZ 10:59 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 0 / 0%

Już jutro w Ośrodku Kultury odbędzie się recital fortepianowy "Bella Italia". W programie widzowie usłyszą arie i duety z oper włoskich kompozytorów, pieśni neapolitańskie oraz utwory fortepianowe Ferenca Liszta inspirowane muzyką włoską.

Recital rozpocznie się o godzinie 18:00 w filii nr 2 Centrum Sztuki w Oławie – Ośrodku Kultury przy ul. 11 Listopada 27. Wystąpią: Eleni Ioannidou – sopran spinto, Rafał Majzner – tenor, Jerzy Owczarz – fortepian. Koncert jest kolejnym z cyklu spotkań w ramach "Wieczorów lisztowskich" organizowanych we współpracy z Towarzystwem Ferenca Liszta we Wrocławiu. W klimat koncertu wprowadzi słuchaczy Juliusz Adamowski – założyciel i wieloletni Prezes Towarzystwa. Słowo o muzyce przygotowane przez doświadczonego pianistę i znawcę muzyki fortepianowej pozwoli słuchaczom lepiej poznać prezentowane na scenie dzieła.

„Wieczory lisztowskie" odbywają się w ramach współpracy Towarzystwa z Narodowym Forum Muzyki i Klubem Muzyki i Literatury we Wrocławiu, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Salonikiem Czterech Muz w Obornikach Śląskich, Starostwem Powiatowym w Trzebnicy, Centrum Sztuki w Oławie, Towarzystwem Muzycznym im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, Gminnym Ośrodkiem Kultury we Włoszakowicach oraz Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. F. Liszta w Głogowie.

Koncerty realizowane są dzięki pomocy finansowej Władz Samorządowych Województwa Dolnośląskiego i Gmin: Brzeg, Oborniki Śląskie, Trzebnica, Włoszakowice, Wrocław oraz Oława. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz