Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Rozmawiał prze telefon jadąc samochodem, był poszukiwany

16 KWIECIEŃ 2018, GODZ 13:02 | redakcja@olawa24.pl

2

ocena 0 / 0%

Oławscy policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mężczyznę, który prowadząc samochód rozmawiał przez telefon. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że jest poszukiwany przez inną jednostkę policji, jako sprawca kradzieży sprzętu elektronicznego.

11 kwietnia policjanci z Oławskiego Ogniwa Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie powiatu. Po godzinie 16:00 na trasie Biskupice Oławskie-Oława zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Peugeot, który popełnił wykroczenie – kierując samochodem, prowadził rozmowę przez telefon trzymany w ręce. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w systemach policyjnych. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Wrocławia jest osobą poszukiwaną przez inną jednostkę policji, jako sprawca szeregu kradzieży sprzętu elektronicznego. Funkcjonariusze mając na uwadze charakter przestępstw popełnionych przez poszukiwanego, przeszukali jego samochód. W bagażniku pojazdu ujawnili „sprzęt” służący do zdejmowania czipów zabezpieczających towar na półkach sklepowych. Mężczyzna został zatrzymany, doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

W wyniku dalszych czynności podjętych przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Oławie jednoznacznie ustalono, że zatrzymany 31-latek w lutym trzykrotnie dokonał kradzieży twardych dysków w jednym z oławskich sklepów ze sprzętem elektronicznym, na łączną kwotę przekraczającą 1700 złotych. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty kradzieży mienia, przyznał się do nich.

Teraz sąd zadecyduje o jego najbliższej przyszłości. Za wykroczenie, dostał mandat. Za popełnione kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
  • jestem pajacem

    16 KWIECIEŃ 2018, GODZ 14:22 | AUTOR: ~cześ

  • ręce połamać i niech gnije w pierdlu!!!

    16 KWIECIEŃ 2018, GODZ 13:15 | AUTOR: ~cześ