Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

"Z batutą i humorem" w majówki

13 KWIECIEŃ 2018, GODZ 13:04 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 0 / 0%

Już niedługo Dni Jelcza-Laskowic. Z tej okazji w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się Koncert Galowy „Z batutą i humorem przez świat”. W tę niezwykłą muzyczną podróż zabiorą przybyłych muzycy Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą Macieja Niesiołowskiego.

Wstęp wolny. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w biurze M-GCK.

Maciej Niesiołowski – dyrygent – Po uzyskaniu dyplomu grał na wiolonczeli w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie, grał w zespole kameralnym Con moto ma cantabile i w Kwartecie Wilanowskim. Jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczko. Brał udział w kursach mistrzowskich w Bartok-Seminarium w Budapeszcie jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent. Ukończył również studium managerów sztuki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (dawniej SGPiS). W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, krótko był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. Z batutą i humorem, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Jest laureatem Nagrody Radiokomitetu (1989). Zdobył także prestiżową Nagrodę Publiczności Wiktor (1990).

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz