Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Dorota Sobczak zakwalifikowana do programu refundacji leku Soliris

05 KWIECIEŃ 2018, GODZ 13:07 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 2 / 100%

Jeszcze niedawno trwała walka o zebranie dwóch milionów na najdroższy lek w Polsce - soliris. Dziś wiadomo już oficjalnie, że Dorota Sobczak została zakwalifikowana do programu refundacji leku Soliris.

Program ma obowiązywać do stycznia 2020 roku. - Osoby czekające na przeszczep dobrze wiedzą, że takie widełki czasowe brzmią jak wyrok. Czas oczekiwania na zgodnego dawcę to wielka niewiadoma - może wystarczyć kilka lub kilkanaście miesięcy, a czasem do znalezienia właściwego dawcy potrzeba lat...- piszą organizatorzy zbiórki na oficjalnym profilu "2 dla Doroty".

- Nikt niestety nie da Dorocie gwarancji, że otrzyma nerkę w momencie, gdy lek będzie objęty refundacją. A podkreślmy, że po przeszczepie środki pieniężne muszą zabezpieczyć roczną niezwykle kosztowną kurację Solirisem. Mamy nadzieję, że uda się pokryć te niewyobrażalne koszty w ramach programu refundacyjnego, ale musimy zakładać także opcję mniej optymistyczną - a wtedy każdy zebrany dotychczas grosz będzie na wagę złota. Dlatego też do momentu szczęśliwego finału (w który wszyscy mocno wierzymy) zebrane pieniądze zostają "zamrożone" na koncie fundacji "Siepomaga".

reklama
 

Oceń artykuł:

(2 głosów / 100%)
Zostaw komentarz