Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Spotkanie z pisarzem Łukaszem Śmiglem

13 MARZEC 2018, GODZ 13:05 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 0 / 0%

Biblioteka "Koronka" zaprasza na spotkanie z pisarzem Łukaszem Śmiglem, które odbędzie się 16 marca.

Łukasz Śmigiel z wykształcenia jest dziennikarzem i specjalistą od public relations. W 2001 r. - wieku 19 lat - zadebiutował jako pisarz opowiadaniem „Zamiana” w miesięczniku „Magia i Miecz”. Publikował w wielu czasopismach, m.in. „Nowej Fantastyce”, „Science Fiction Fantasy i Horror”, „Magazynie Fantastycznym” oraz w czasopiśmie „Alfred Hitchcock poleca”. Jak już widać z tego krótkiego przeglądu tytułów czasopism - Łukasz Śmigiel specjalizuje się w literaturze grozy i fantastyce.

Opowiadanie „Głowa do kochania”, napisane przez Łukasza Śmigla razem z Kazimierzem Kyrczem, zdobyło wielkie uznanie, było publikowane w anglojęzycznym magazynie „Suspense Magazine” oraz adaptowane na scenariusz filmu krótkometrażowego. W 2008 r. Łukasz Śmigiel był nominowany do nagrody „Gazety Wyborczej” Warto. Jego „Demony” zwyciężyły w plebiscycie na najlepszą książkę magazynu „Esensja” (2010), pisarz został też laureatem konkursu na kryminał „Gazety Wrocławskiej” (2011). Łukasz Śmigiel jest także wydawcą i recenzentem, a od 2015 roku dziennikarzem Radia Wrocław.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w czytelni Biblioteki „Koronka” (ratusz II p.).

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz