Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Jeszcze nie odsłonięty, a już zniszczony

13 MARZEC 2018, GODZ 12:12 | redakcja@olawa24.pl

12

ocena 2 / 100%

Pomnik jeszcze nie odsłonięty, a już został zniszczony. To wandalizm i brak poszanowania historii piszą do nas czytelnicy.

Od kilkunastu dni przy rondzie w Oławie łączącym ulicę 11 Listopada, 1 maja i Kasprowicza stoi kamień na którym 17 marca podczas Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma zawisnąć tablica poświęca Żołnierzom Polskiego Podziemia Niepodległościowego. Aktualnie zamiast tablicy na kamieniu Szymon i Monika złożyli swoje podpisy.

Oceń artykuł:

(2 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • Podpis "Mieszkańcy ziemi oławskiej" jest trochę nie na miejscu. Jeśli była jakaś grupa inicjatywna to niech się ujawni i podpisze.
    Nie wszyscy są za stawianiem pomników byle gdzie i byle komu. Nikt mieszkańców nie pytał czy chcą tego pomnika.

    14 MARZEC 2018, GODZ 20:47 | AUTOR: ~Zenek

  • lewakprawak a kogo ty chcesz hołdować lenina i stalina ?? tak ci było dobrze za komuny.?chyba byłeś przy korycie. albo może tatuś lub dziadek był szychą w pzpr

    14 MARZEC 2018, GODZ 19:29 | AUTOR: ~przehoj

  • Czy Straż Miejska przeglądnęła monitoring i ujawniła wandali ?

    14 MARZEC 2018, GODZ 13:19 | AUTOR: ~Patriota

  • Chciałbym tylko nadmienić, że kamień zniszczony jest od dłuższego czasu. W tym momencie jest to robienie sensacji, że ktoś zniszczył pomnik. Napis świadczący o tym, że to pomnik ku pewnej czci stoi krócej niż kamień.

    14 MARZEC 2018, GODZ 13:09 | AUTOR: ~Ja

  • Nie do końca rozumiem zdziwienie wszystkich , którzy myśleli ,że ten kamień zostanie nienaruszony - przecież to było do przewidzenia , że wcześniej czy póżniej będzie pomaziany - tym bardziej pomnik tak wyglądający . a już to ,że będzie osikiwany przez bezdomne psy , to nie wspomnę.

    14 MARZEC 2018, GODZ 10:08 | AUTOR: ~Oławianka

  • Pokazać film z monitoringu,internauci znajdą sprawców w 5 minut

    14 MARZEC 2018, GODZ 09:15 | AUTOR: ~taa

  • Lewyprawak - wojna się skończyła ale nie dla Polski, no chyba że ty lubisz być niewolnikiem którego wszyscy kopią po dupie

    14 MARZEC 2018, GODZ 07:39 | AUTOR: ~cześ

  • Lewyprawak widac jaki masz szacunek do kraju w którym żyjesz poczytaj troche prawdziwej historii lub słuchaj jej od starszych ludzi bo przez takich jak ty w tym kraju nie będzie tak dobrze jak byc powinno. Gdyby nie wyklęci byc moze nie było by dzis wolnej Polski bo prawdziwa wojna zaczęła się dopiero po ÌÌ wojnie światowej.

    14 MARZEC 2018, GODZ 03:01 | AUTOR: ~DumnyZDziadkaWnuk

  • Kol. (a właściwie Tow.) Maisia, "pomnik Żoł. Armii Radzieckiej nad Odrą" co niby upamiętniał? Historyjkę o gierojach ratujących przeprawę, wyssaną z palca przez politruków na potrzeby propagandowe?

    14 MARZEC 2018, GODZ 02:15 | AUTOR: ~WK12

  • Jak widać w Polsce jest moda na stawianie pomników, nie ważne komu i za co byle po myśli PISu. A co z pomnikiem Świerczewskiego w Oławie, pomnikiem Żoł. Armii Radzieckiej nad Odrą, pomnikiem lotników pod Oławą? Wiele można przytaczać, ale PIS żąda od nas wskazania miejsc, które pamiętają o ludziach, którzy kiedyś zasłużyli się dla Polski i chcą je zlikwidować!!!! Historia umiera, ale nie sama tylko pod wpływem rządzącej PARTII.

    13 MARZEC 2018, GODZ 21:47 | AUTOR: ~Maisia

  • A ja przygladajac sie temu pomnikowi myslalem, ze tak ma byc i sa to jacys zasluzeni Wyklęci, o ktorych nigdy nie slyszalem. Byc moze dlatego cos mi nie pasowalo

    13 MARZEC 2018, GODZ 21:39 | AUTOR: ~Widz

  • Stawia się pomniki ku pamięci morderców to tak jest. Niezłomni, wyklęci a może jednak przeklęci?
    Żołnierz AK to żołnierz AK i takich czcić się winno. Wojna się skończyła, ludzi chcieli normalnie żyć, a nie przez kolejne lata bać się bandytów grasujących po lasach. Największy błąd Prezydenta Komorowskiego, że wyniósł tych ludzi na ołtarze, uświęcił ich święto i mamy teraz zalew patriotów i prawaków. Dobra zmiana dotarła i do Oławy tylko czekać jak Pomnik Losów Ojczyzny zastąpiony zostanie kaczorem w koronie.

    13 MARZEC 2018, GODZ 19:48 | AUTOR: ~Lewyprawak