Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Przejazdy pod kontrolą policji. 14. kierowców ukaranych mandatem

07 MARZEC 2018, GODZ 11:43 | redakcja@olawa24.pl

10

ocena 3 / 100%

Policjanci na terenie całego powiatu kontrolowali osiem przejazdów kolejowych. Wspólnie ze strażą ochrony kolei ujawnili czternaście wykroczeń związanych z nieprawidłowym wjeżdżaniem na przejazd.

Oławscy policjanci wspólnie ze strażą ochrony kolei przeprowadzili wzmożone działania w obszarze ośmiu przejazdów kolejowych na terenie powiatu. Działania te miały charakter ogólnokrajowy, ich celem było podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowym zachowaniem kierujących w obrębie przejazdów kolejowych.

Akcja trwała w poniedziałek, 5 marca. Policjanci ruchu drogowego i patrolowo-interwencyjnego oławskiej komendy, przy wsparciu straży ochrony kolei, przeprowadzili wzmożone działania, w ramach ogólnopolskiej akcji pod tytułem „Bezpieczny przejazd kolejowy”, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych oraz osób poruszających się samochodami na przejazdach kolejowych.

Działaniami objęto osiem najbardziej uczęszczanych przejazdów w powiecie. Funkcjonariusze w ramach akcji ujawnili 14 wykroczeń związanych z nieprawidłowym wjeżdżaniem na przejazd. Osoby te zostały ukarane mandatami karnymi.

Policja przypomina!

*Jadąc samochodem podróżujemy często z naszymi bliskimi. Ich bezpieczeństwo leży w rękach kierowcy. Dlatego warto przestrzegać obowiązujących przepisów na każdym przejeździe kolejowym, zarówno strzeżonym jak i niestrzeżonym. W przypadku zderzenia samochodu z pociągiem, auto nie ma żadnych szans, a wypadki te należą do najtragiczniejszych w skutkach.

* Zbliżając się do przejazdu kolejowego należy zwrócić uwagę na to, co dzieje się wokół. Gdy dojeżdżamy do przejazdu i widzimy przed nami sznur stojących samochodów, zatrzymajmy się przed rogatkami. Wjechać możemy tylko wtedy, gdy możliwe jest jego bezpieczne opuszczenie.

* Nie wolno wjeżdżać na przejazd kolejowy, gdy rogatki są w trakcie opuszczania, a na sygnalizatorze świeci się czerwone światło. Wjazd na przejazd po przejechaniu pociągu możliwy jest wtedy, gdy rogatki całkowicie zostaną podniesione oraz zgaśnie czerwone światło na sygnalizatorze.

* W sytuacjach, gdy kierowcy nie stosują się do tych przepisów, w związku z popełnionym wykroczeniem mogą zostać ukarani przez policjantów mandatem karnym w wysokości do 500 złotych.

Oceń artykuł:

(3 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
 • TYLKO ERDZIU EDK A NIE JAKIEŚ MALIK MONTANA, BIAŁAS, YOUNG IGI, YOUNG MULTI,BEDOES ITP. U KTÓRYCH WSZYSTKIE KAWAŁKI SĄ WULGARNE, DO ZŁUDZENIA PODOBNE, BEZ JAKIEJKOLWIEK FINEZJI CZY SUBTELNOŚCI. BARDZO PODOBA MI SIE JAK W SWOICH KAWAŁKACH SUBTELNIE I BARDZO REALISTYCZNIE ERDZIU EDK OPISUJE SWOJE ŻYCIE. BARDZO DOBRZE TO WIDAĆ SZCZEGÓLNIE W ,,NIE PRZEJMUJ SIE" , ,,CAŁY CZAS" ALBO ,,ZIOMEK DAWAJ BIT". JEST ON POWAŻNY I EMOCJONALNY, A NIE JAK KOMERCYJNE PRODUKCJE WIĘKSZOŚCI RAPERÓW, TUTAJ TO ZDECYDOWANIE COŚ WIĘCEJ.

  11 MARZEC 2018, GODZ 15:39 | AUTOR: ~cześ

 • MOŻE PRZYDAŁY BY SIĘ KONTROLE NP.W PEŁCZYCACH ,SKRZYPNIKU, NIWNIKU ,GODZINOWICACH. MAŁE MIEJSCOWOŚCI - PRZYSTANKI AUTOBUSOWE NA NICH DZIECI WYSIADAJĄCE Z AUTOBUSÓW , A KIEROWCY NAWET NIE ZDEJMUJĄ NOGI Z GAZU. NAWT BEZ POMIARU WIDAĆ ŻE GRZEJĄ JAK POWALENI. A POLICJANTY TYLKO TAM GDZIE MOŻNA DUŻO ZAROBIĆ STOJĄ.

  09 MARZEC 2018, GODZ 17:31 | AUTOR: ~qqwe

 • Moim zdaniem powinni zrobić zakaz skrętu na Lotos w lewo bo tam się korkuje i nie raz widziałem uciekających kierowców spod rogatek

  09 MARZEC 2018, GODZ 11:18 | AUTOR: ~Olawianin

 • wraca temat obwodnicy.ile ludzi musi zginąć przez zwiększony ruch pojazdów w Oławie. nabudowali fabryk i marketów w mieście a dróg nie przybyło.czy ktoś to planuje czy sami idioci za tym stoją ??

  08 MARZEC 2018, GODZ 22:35 | AUTOR: ~kierowiec

 • Cześ a kto ma się tym zająć jak nie policja? Przejeżdżam przez przejazd kilka razy w ciągu dnia i widzę co robią kierowcy (idioci). Zatrzymują się na przejeździe kiedy robi się korek, a wiadomo, że pociąg czasami jedzie jeden po drugim. Przejeżdżają kiedy jest czerwone jeszcze albo kiedy się zaczynają opuszczać rogatki....brak słów..i takie sytuacje mają miejsce na co dzień. A już nie wspomnę o kierowcach, którzy trąbią na pierwszego stojącego, który czeka aż rogatki podniosą się całkowicie i zgasną światła...

  08 MARZEC 2018, GODZ 11:08 | AUTOR: ~M.

 • Gall, "piar" jest nie tylko, żeby się chwalić, ale i po to, żeby publika zwrócila uwagę na problem i pomyślała,bo to może kogoś uratować.Myślę też, że zdecydowana większość tych, którzy zginęli na torach, tego nie zrobili specjalnie. Ktoś sie zamyślił, ktoś nie zauważył, a jeszcze ktoś myslal, że zdąży. Nie zdążył...Więcej takich akcji!

  08 MARZEC 2018, GODZ 10:50 | AUTOR: ~Kris

 • Piar policyjny zawsze w modzie! A moze tak robic to i sie nie chwalic pod publike?

  08 MARZEC 2018, GODZ 09:57 | AUTOR: ~Gall

 • Kris - nie patrz na tych co specjalnie idą żeby się zabić, tacy zawsze będą

  08 MARZEC 2018, GODZ 09:19 | AUTOR: ~cześ

 • Widziałem, że na Wiejskiej łapali też pieszych i rowerzystów. Bardzo dobrze robią, bo na przejazdach kolejowych giną ludzie. W Oławie w zeszłym roku zginął rowerzysta, bo wjechał pod pociąg. Zresztą w Jelczu też rowerzystka. Brawo Policja, wiecej takich akcji!

  07 MARZEC 2018, GODZ 19:49 | AUTOR: ~Kris

 • też nie mają co kontrolować, niech piratów drogowych łapią bo jak na razie to tylko na płotkach się skupiają

  07 MARZEC 2018, GODZ 14:00 | AUTOR: ~cześ