Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Moto-Jelcz Oława Handball Team wycofał się z rozgrywek I ligi

20 STYCZEŃ 2018, GODZ 12:37 | redakcja@olawa24.pl

41

ocena 1 / 100%

Oławska drużyna szczypiornistów została wycofana z rozgrywek I ligi i nie dokończy sezonu pomimo rozegranych 13. spotkań.

Decyzję podjęto kilka dni temu. Wszystkie spotkania z udziałem Moto-Jelcza (było ich 13) zostaną anulowane - rywale nie otrzymają walkowerów. Jak wyjaśniał prezes klubu, Robert Padula, powodem jest brak finansowania drużyn seniorskich ze strony całego powiatu oławskiego.

przechwytywanie_teskt.jpg

Wiadomość musiała zszkowować kibiców i środowisko zainteresowane lokalną piłką ręczną. Na stronie Moto-Jelcza na portalu społecznościowym podano w związku z tym taką informację:

"Dostajemy duzo wiadomości o potwierdzenie informacji o wycofaniu drużyny z 1 ligi. Niestety, z powodow finansowych pierwsza drużyna zostaje wycofana z rozgrywek 1 ligi gr. B.
Skupiamy sie na dalejszej pracy z mlodzieżą, w dalszym ciagu klub bedzie reprezentowac w rozgrywkach DZPR 9 drużyn zlozonych z naszej zdolnej mlodziezy" [pisowania jak w oryginale].

reklama
 

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • Nie wiem co było w tym złośliwego i perfidnego.To jest oficjalnie zgłoszony skład przez klub do Polskiego Związku Piłki Ręcznej a nie "moje" nazwiska.Informacja ta jest ogólnodostępna na stronie związku i są tam zespoły juniorów i juniorów młodszych każdy może to sprawdzić.Więc nie wiem rodzicu o co ci chodzi.

    19 LUTY 2018, GODZ 23:25 | AUTOR: ~Oławianin

  • do kolegi Oławianin - rozumiem ,że to było złośliwe i perfidne podawanie nazwisk zawodników, tylko...
    podałeś 25 nazwisk a zgłoszonych jest 21. Dziwnie ,że większość \"twoich\" nazwisk brzmi dziwnie ukraińsko, i mało jest polskich. Jeszcze jedno piszesz, że w juniorach starszych tych nazwisk jest więcej - nie ma juniorów starszych.

    Co do całej sytuacji to jest jeden i tylko jeden problem, dyrektorka Jelczańskiej szkoły.
    Rodzice widząc co się zaczyna dziać w szkole, a sprawa dzieci ukraińskich to wierzchołek góry lodowej, spotkali się ze Starostą i poprosili go pomoc. Jedyną reakcją było odwołanie Roberta Paduli z pełnionej funkcji.
    Chciałbym, jeśli kontrole z kuratorium i inspekcji pracy w szkole wykażą nieprawidłowości to do dymisji podda się Pani dyrektor i Starosta który tak gorliwie broni swojego podwładnego. Kontrola z kuratorium trwa na prośbę rodziców trzech klas.
    Bez wyjaśnienia sprawy do końca Starosta usuną Padule to mam taką nadzieje, że po wyjaśnieniu sam się usunie.

    Jeśli chodzi o grę we wszystkich kategoriach w piłkę ręczną. NIGDY mecze nie odbywały się w Oławie, ponieważ
    1.bramki są nie przymocowane na stale do parkietu
    2.nie można grać z klejem na piłce. z klejem grają wszyscy do trzeciej klasy gimnazjum.

    co do finansowania klubu to starostwo do tej pory miało to robić, z jakim skutkiem widzimy
    NAJWAŻNIEJSZE WSZYSTKO ROZBIJA SIĘ O KASĘ. NIE MA KLUBU NIE TRZEBA PŁACIĆ. ZAWODNICY, MŁODZI I ICH RODZICE TO MAŁA GRUPKA WIĘC MAŁO WYBORCÓW. W TYM ROKU WYBORY WIĘC TRZEBA WEJŚĆ, WIADOWO W CO, WIĘKSZEJ GRUPIE, PRZESUWAJĄC FINANSE GDZIE INDZIEJ.

    11 LUTY 2018, GODZ 23:23 | AUTOR: ~rodzic

  • Postanowiłem się wypowiedzieć w tym temacie. Mi chodzi głównie o drużyny młodzieżowe ale patrząc z perspektywy czasu to co nam teraz da szkolenie młodych skoro nasze największe talenty,które aktualnie nie mogą nawet liczyć na stypendia sportowe mimo iż są w kadrach narodowych i rejonowych, nie mają gdzie w przyszłości się udać? Nie mamy teraz drużyny seniorskiej, która byłaby gwarantem dla młodych że w razie gdyby nikt się po nich nie zwrócił mogą grać i uczyć się w naszej drużynie! Ale bez funduszu nie da się. Podziwiam pana Padulę że mimo wszystko się nie poddaje i mam nadzieję że dalej będzie walczył w imieniu młodych o których przyszłość teraz toczy się walka. A proponuję żeby nie rozważać co by było gdyby, tylko zacząć myśleć żeby sytuacja się nie pogorszyła. I zainteresować się kwestią stypendiów sportowych dla naszych talentów aby mieli chociażby za co kupić sobie nowe buty do gry! Szkoda że miasto zabija w nas pasje ale my zawsze pozostawiamy wierni klubowi MJO na zawsze w sercach!

    01 LUTY 2018, GODZ 01:01 | AUTOR: ~KCMJO

  • do: Krzych - ja "płaczę" za Padulami, bo zrobili coś z niczego. Młodzież miała co robić, jak się rozwijać i realizować swoje marzenia. Efekty widać. Zniszczenie drużyny pierwszoligowej to krok w tył, bo młodzież będzie się rozchodziła po wrocławskich klubach, zamiast grać dla Oławy.
    W Moto-Jelczu w ostatnich latach grały gwiazdy polskiego szczypiorniaka, reprezentanci Polski: Górniak, Garbacz. A teraz będziemy mieli NIC.
    Po co dzieci mają aspirować do gry w pierwszej lidze, mogą siedzieć przed komputerem lub z telefonem w ręce, im głupiej tym lepiej, głupszymi łatwiej kręcić.

    29 STYCZEŃ 2018, GODZ 20:19 | AUTOR: ~Jacek

  • ludzie to nie burmistrz wykańcza sport w Oławie, miasto dzieli pieniądze na różne inicjatywy, choć nie rozpieszczało szczypiornistów.
    Fakt jest taki, że niszczony jest I ligowy klub sportowy, jakiego nie było w Oławie wcześniej. Szkolenie dzieci od podstaw przyniosło już rezultaty (młodzi zawodnicy są w kadrze narodowej i regionu).
    To starostwa niszczy Padulę, bo to jedyny facet, który coś robi i chce zrobić. Padula na tle kwiatu starostwa to wyjątek, robi, a nie spiskuje.

    29 STYCZEŃ 2018, GODZ 20:12 | AUTOR: ~Josh

  • No ok ale to same dzieciaki w tych druzynach, nie mają już przyszłości by w MJO grać i pójść dalej, bo nie ma gdzie. Chyba na Wrocław czas uderzyć.

    25 STYCZEŃ 2018, GODZ 20:06 | AUTOR: ~Kuba

  • Kuba - czytać ze zrozumieniem to nie jest taki wielki wysiłek- 1 ligowa drużyna wycofana ale 9 pozostałych drużyn nadal rozgrywa mecze w DZPR w tym III liga

    25 STYCZEŃ 2018, GODZ 08:42 | AUTOR: ~kibic

  • No ok czyli że jak wycofał 1 ligę to klub padł? W końcu jak tych młodych będzie szkoli to gdzie oni będą grać potem?

    24 STYCZEŃ 2018, GODZ 22:55 | AUTOR: ~Kuba

  • Łeksperci z Koziej Wólki, przestańcie błaznować, temat dyskusji jest jasny i dotyczy wycofania klubu z rozgrywek pierwszoligowych a wy pitolicie jak porżnięci.

    24 STYCZEŃ 2018, GODZ 22:43 | AUTOR: ~kibic

  • Oławianin dobrze pisze! Trener z Ukr był, trenował młodych, bo przyjechał z mlodymi z Ukr ale dziwnym zbiegiem okolicznosci Polacy teraz szkolą a po trenerze z Ukr śladu nie ma i nikt nie wie gdzie go szukac Nawet oni sami Chłopaki z Ukr niczemu winni Szkoda 1 ligi, szkoda sportu, szkoda.. a może klub wie co z trenerem z Ukr????

    24 STYCZEŃ 2018, GODZ 17:34 | AUTOR: ~Ciesek

  • Marek, przestan pisac...

    24 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:40 | AUTOR: ~Kibic

  • Do kibica 2 - choć po tym co piszesz to nie jesteś żadnym kibicem tylko zwykłym wichrzycielem, który zaciera ręce z radości z upadku 1 ligowego klubu Moto Jelcz Oława, a jeśli byleś na meczu piłki ręcznej i widziałeś samych Ukraińców na boisku to na pewno nie w Gaci tylko gdzieś daleko w hali w Donbasie?
    Jeździć na mecze i krytykować to dopiero kibic!

    24 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:12 | AUTOR: ~kibic Moto Jelcz Oława

  • Ktoś tu wprowadza w błąd.Skład zespołu juniorów młodszych zgłoszonych do rozgrywek w Polskim Związku Piłki Ręcznej dostępny na stronie związku.W juniorach starszych tych nazwisk jest jeszcze więcej i również dostępny jest na stronie związku
    1. BOYKO Mykola
    2. CHUSHKIN Denys
    3. DĄBROWSKI Michał
    4. DROSZCZAK Patryk
    5. DUDA Mikołaj
    6. GERMAN Andrii
    7. JASKÓLSKI Jakub
    8. KOSTERSKI Wiktor
    9. LESZCZYŃSKI Dominik
    10. LOIK Pavlo
    11. MANEUSKI Anatoli
    12. MAYOR Nazar
    13. PEJCHA Jakub
    14. RAK Kamil
    15. ROMAN Ivan
    16. ROMANKO Ivan
    17. SAVARYN Denys
    18. SŁOCKI Konrad
    19. SPIESHYLOV Nikita
    20. SZOŁDROWSKI Krystiam
    21. TARASENKA Iwan
    22. TIAHAI Mykola
    23. TIMISH Glib
    24 VORONKA Maksym
    25 WOJTASZEK Piotr

    23 STYCZEŃ 2018, GODZ 23:07 | AUTOR: ~Oławianin

  • Kasa tylko dla dzieci naszych dzieci !

    23 STYCZEŃ 2018, GODZ 14:42 | AUTOR: ~Nie wiedziałem

  • a co na to Frischmann i zapracowana pani od promocji miasta :) władza żenada!

    23 STYCZEŃ 2018, GODZ 13:59 | AUTOR: ~Oława

  • Ktoś bredzi. byłem na meczu w Gaci i tam grali sami ukraińcy !!! nie wiem czy juniorzy czy juniorzy młodsi ale nawet trener gadał po ukraińsku.A przecież chyba SMS nie po to tworzono by szkolić inne nacje????

    23 STYCZEŃ 2018, GODZ 12:48 | AUTOR: ~kibic2

  • To kiedy odbyl sie ostatni mecz juniorow w Olawie?

    23 STYCZEŃ 2018, GODZ 12:27 | AUTOR: ~Rodzic

  • Na studiówce są specjalne maty. Juniorzy grają w Oławie i dziwię się że o tym nie wiesz!!! Co do klas sportowych to na sesji Powiatu mówiono o wielu uczniach z Ukrainy i Białorusi a nie o jednym , poruszano związane z tym problemy finansowe brak jakiś umów że związkiem i inne sprawy, co w całości daje jakiś niejasny obraz całej sytuacji.

    23 STYCZEŃ 2018, GODZ 10:48 | AUTOR: ~I co ty na to

  • kolego Oławianin, w juniorach młodszych gdzie gra mój syn jest jeden chłopak z Ukrainy. Chodzi razem z większością zawodników do szkoły sportowej w Jelczu. Gwarantuję, że koledzy z drużyny mogliby za nim i za sobą w ogień skoczyć więc bez prostackich insynuacji.
    Jeśli chodzi o finansowanie z powiatu lepiej obiecać i dać na tematy partia/kościół. Jeśli chodzi o sport to obiecać i dać takie warunki aby ich nie można spełnić.
    Przykład młodzi w grudniu na trzy drużyny mieli jeden komplet koszulek bo tak władza daje na sport.

    Lepiej , pytanie do ogółu dlaczego w Oławie nie można zobaczyć meczy szczypiornistów ani seniorów ani juniorów? bo w Oławie nie można grać na hali bo się posadzka niszczy. Widziałem zdjęcia ze studniówki i dziewczyny w szpilkach........... Gdzie można oglądać mecze? W Gać tam posadzka się nie niszczy. Dziwne ale nie u nas.

    23 STYCZEŃ 2018, GODZ 01:04 | AUTOR: ~rodzic

  • A ile w zespole juniorów na 27 zawodników ilu jest oławian a ilu obcokrajowców? Bo wydaje mu się że samych obcokrajowców jest 17

    22 STYCZEŃ 2018, GODZ 23:23 | AUTOR: ~Oławianin

  • się kręci karuzela, komuchy żądzą Oławą bez zmian, nie ma co liczyć to oszuści i złodzieje!

    22 STYCZEŃ 2018, GODZ 22:59 | AUTOR: ~MJO

  • czy to się nie nadaje pod paragraf,samorząd definitywnie wykańcza SPORT w OŁAWIE !!! czas zmienić burmistrza i radnych !!!!

    22 STYCZEŃ 2018, GODZ 17:53 | AUTOR: ~jebać BBS

  • I bardzo dobrze...teraz jeszcze sprawdzić jak przez te lata klub był finansowany!!! kto nie ma miedzi ten cicho siedzi

    22 STYCZEŃ 2018, GODZ 14:35 | AUTOR: ~Kibic2

  • kibicu- krzewienie kultury fizycznej wśród młodzieży jest pojęciem względnym i ogólnikowym, w dalszym ciągu błądzisz. Szkolenie przez Kluby sportowe młodych piłkarzy ręcznych, nożnych czy siatkarzy to nie jest krzewienie kultury fizycznej? Ci młodzi juniorzy swoje talenty potem rozwijają w klubach seniorskich. Taki jest sens krzewienia kultury fizycznej. Co do finansowania;
    W ramach corocznej uchwały rady miejskiej o współpracy z organizacjami pozarządowymi burmistrz ogłasza konkurs ofert. Komisja weryfikuje i ocenia a burmistrz dzieli kasę. Idąc twoim tokiem rozumowania wycofujemy III ligowych siatkarzy Olavi , I ligowych ciężarowców Tytana , kopaczy z A klasy i na 32 000 miasto stajemy się zaściankiem sportu.
    Proponuję abyś sobie znalazł odpowiedniego lekarza!

    22 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:00 | AUTOR: ~kibic

  • Zadaniem samorządu jest krzewienie kultury fizycznej wśród młodzieży i na to mają iść pieniądze budżetowe. Klubem I ligi winien zajmować się właściciel, więc należało szukać inwestora strategicznego i oddać mu klub. Tyle w temacie

    22 STYCZEŃ 2018, GODZ 10:19 | AUTOR: ~Kibic

  • Do ciekawskiego- jakoś ci nie przeszkadza , że miasto po upadku III ligowego klubu MKS Oława wydaje ciężką KASĘ na kopaczy na poziomie A klasy?
    gościu nie masz zielonego pojęcia żeby zabierać głos w tej dyskusji. Zadaniem samorządu jest wspieranie finansowe klubów sportowych - tak mówi ustawa o samorządzie, to w jaki sposób gmina powinna wspierać ustala rada gminy. Miasto Oława wspiera finansowo dotacjami i stypendiami kluby sportowe, ale niestety tylko dla wybranych - 1 ligowy klub piłki ręcznej Moto Jelcz Oława od 4 lat na stypendia liczyć nie może, bo piłka ręczna nie jest wpisana do uchwały jako ważna dla gminy, jest za to tenis ziemny którego nie ma, koszykówka - nie ma , lekkoatletyka - nie ma ? Z przekazów medialnej okazuje się, że projekt zmian do uchwały stypendialnej w sprawie piłki ręcznej leży w zamrażarce u pani przewodniczącej rady już 3 rok- taka to jest polityka władz miasta!

    22 STYCZEŃ 2018, GODZ 10:16 | AUTOR: ~kibic

  • jak zyd nadal będzie na stołku to w Oławie nie ma co liczyć

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 22:38 | AUTOR: ~RS

  • Lokalni flustraci znalezli miejsce do zaspokojenia swojego ego. Sądząc po komentarzach pisza tutaj osoby znajace czesciowo temat. Inni nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafia. Napiszcie jeszcze ze Padula sila trzyma mlodych w klubie.

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 15:36 | AUTOR: ~Maxi

  • Tak czytam te komentarze i aż przykro się robi.... Miasto z budżetem 100 mil. i gmina z podobnym i nie ma kasy na żadną dyscyplinę..... Ekstraklasa była blisko... dzięki za dużo meczy które trzymały do końca..... MJO nigdy nie ZGINIE

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 14:59 | AUTOR: ~KS

  • Dlaczego klub uważa że mieszkańcy powiatu Oława mają finansować oczekiwania finansowe zarzadu klubu , trenerow, zawodnikow itd itp ?
    Dlaczego nie ma inwestora prywatnego ? Czy nie dlatego że nikt po za zainteresowanymi nie interesuje się tym sportem ?

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 13:40 | AUTOR: ~Ciekawy

  • Jakie klubowe zarządzanie takie przez gminy traktowanie Darek szkoda tylko zawodników i potów wylanych Był sport dobrzy zawodnicy zabrakło menadżera do zdobywania sponsorów Boli serce za zawodnikow za reczna

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:34 | AUTOR: ~marek

  • No pewnie ze duzo dał! Na seniorów nie dał, a winą trza obarczyc kogoś za niepowodzenia MJ no to szkołe najprościej. Jelczówka ma się swietnie wystarczy na ich www patrzeć. Pozdro

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:22 | AUTOR: ~Ciesek

  • Wy wszystkie mendy ,ktore sie nie znacie na sporcie i prowadzeniu klubu,zaangażowanie władz klubu i setki litrów wylanego potu przez zawodników,rozwój tej pieknej dyscypliny i waszego regiou zasługuje na szacunek i podziekowanie a nie wylewnie pomyji, prawda jest taka że jak by nie Padule to gówno by bylo!!!!!A pieniadze z UM powinny sie znaleść!!!!

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:17 | AUTOR: ~Darek

  • No przeciez Powiat podobno dał pieniądze na uczniów ale tu chodzi ze nie na seniorów.

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:03 | AUTOR: ~Mariusz

  • Przecież w ostatnim czasie głównymi sponsorami było miasto i gmina Oława. Władze klubu podczas meczy dziękowały miastu i gminie. Chyba inne instytucje przestały sponsorować, może jest to spowodowane trudną sytuacją klas sportowych w jelczu? Przecież mówi się, że klub sprowadził Ukraińców za których chyba nikt nie chce płacić.

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 09:37 | AUTOR: ~obser

  • A po za tym, ktoś po za Padulami zapłakał?

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 08:57 | AUTOR: ~Krzych

  • Dej piniądze, dej, mam druzyne co nie mam na nią piniędzy, to niech płacą wszyscy, dej piniądze, mam cos nierentownego i chce za darmo dej, bo zamkne, dej, wasza wina, dej po co sponsor, dej, tak sie prowadzi druzyne, dej trzeba publicznej gotówki, dla nas dla nas dla nas

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 08:54 | AUTOR: ~Krzych

  • Burmistrz zawsze miał problem z pomaganiem na sport . Rozwalił piłkę nożną a teraz ręczną . Wstyd sknerusie !!!! Do niczego się nie nadajesz !!! 25 mln wyrzucasz na basen . Po co ? Trzeba było zmodernizować istniejący za kilka milionów !! Potrafisz tylko fotki robić

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 04:29 | AUTOR: ~Olo

  • Lol i Jan najpierw popracujcie trochę w klubach, a potem się odzywajcie! Gówno się znacie, a najwięcej macie do powiedzenia. Nie ma sponsorów, to pałeczkę przejmuje miasto, które łaski nie robi. Tak jest już w ekstraklasie. Samorządy muszą wspierać sport idąc według kolejności lokalnej i ogólnopolskiej, także zważając na sukcesy i promocję regionu. Wstyd, że tak bogaty powiat i tak bogate miasto, nie może wygospodarować trochę tysi, by młodzież mogła godnie reprezentować regon. Zobacz na Grodków, małe 9 tysięczne miasteczko, które dzięki burmistrzowi 3 lata grało w 1 lidze i na tym samym poziomie dostaje wsparcie na 2 ligę oraz rozgrywki i imprezy młodzieżowe.

    21 STYCZEŃ 2018, GODZ 01:34 | AUTOR: ~Damian

  • Cóż inni mogą, a piłka ręczna nie. To nie wina samorządów. To wina zarządzających klubem. Zamiast po mału małą łyżeczką to się zachłysneli. Tam gdzie polityka nie ma sportu. Panie Padula wstyd!!! Mniej kłapać , a więcej robić.

    20 STYCZEŃ 2018, GODZ 20:41 | AUTOR: ~Lol

  • wszystko pozamykać, odwołać i będzie spokój i kasa w budżecie... na premie!

    20 STYCZEŃ 2018, GODZ 15:13 | AUTOR: ~Jan