Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Konrad Kalinkowski w finale na Najpopularniejszego Dzielnicowego Dolnego Śląska

10 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:35 | redakcja@olawa24.pl

6

ocena 0 / 0%

Zakończył się pierwszy etap dolnośląskiego plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego. Wśród finalistów znalazł się mł. asp Konrad Kalinowski z komisariatu w Jelczu-Laskowicach, który zdobył aż 1116 głosów.

Plebiscyt został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. W plebiscycie udział wzięło blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa. 9 stycznia ogłoszono 27 finalistów – najpopularniejszych dzielnicowych wszystkich dolnośląskich powiatów, którzy przeszli do finału wojewódzkiego. Głosowanie mieszkańców województwa wyłoni najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku.

Plebiscyt ma na celu przede wszystkim wyłonienie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców województwa, najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Istotnym celem jest też popularyzacja roli dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu” wśród lokalnej społeczności.

Partnerem medialnym plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego, który wpisuje się w program „Dzielnicowy bliżej nas”, jest Gazeta Wrocławska oraz Telewizja Echo24. II etap, do którego weszli finaliści - zwycięzcy I etapu z poszczególnych powiatów, rozpoczyna się 9 stycznia 2018 r. i potrwa do 19 stycznia 2018 r. Zwycięzca plebiscytu, wybrany głosami mieszkańców zostanie wyróżniony przez Wojewodę Dolnośląskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Głosowanie odbywa się za pomocą SMS Premium. Część uzyskanych z nich środków zostanie przekazana dla rodziny poległego na służbie policjanta podkom. Mariusza Koziarskiego, za pośrednictwem „Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, dostęp do Internetu, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda".

O tym jak głosować przeczytasz na TV Echo 24 oraz na Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
 • Jasne, a świstak siedzi i zawija ...

  11 STYCZEŃ 2018, GODZ 14:03 | AUTOR: ~Ja

 • To jest policjant który zna się na robocie i dobrze rokuje. Pomaga naprawdę wielu osobom i często okazuje się być bardziej ludzki niż inni. Gratuluję

  11 STYCZEŃ 2018, GODZ 12:32 | AUTOR: ~Maciek

 • jak to kto - pies :D

  10 STYCZEŃ 2018, GODZ 19:56 | AUTOR: ~cześ

 • Kto to w ogole jest

  10 STYCZEŃ 2018, GODZ 16:04 | AUTOR: ~Nick

 • Człowiekiem sie jest a policjantem się bywa,a to jest akurat policjant który jest człowiekiem.

  10 STYCZEŃ 2018, GODZ 12:44 | AUTOR: ~Arek

 • pies to pies

  10 STYCZEŃ 2018, GODZ 12:27 | AUTOR: ~cześ