Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

"Bezpieczna droga do szkoły" w Jelczu-Laskowicach

10 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:30 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 0 / 0%

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...bezpieczna droga do szkoły”, dzielnicowy z Jelcza-Laskowic, mł. asp. Konrad Kalinkowski spotkał się z 80 uczniami klas pierwszych i z ich opiekunami.

Funkcjonariusz odwiedził dzieci w Publicznej Szkole nr 2 w Jelczu-Laskowicach. Rozmawiał z uczniami o tym co ważne w drodze do szkoły i w drodze powrotnej do domu, na co zwracać uwagę i jak się zachowywać żeby być bezpiecznym. Uczulił uczniów aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na pasy, stosować się do sygnalizacji świetlnej oraz nosić odblaski.

Policjant przedstawił dzieciom podstawowe zasady obowiązujące podczas podróży samochodem. Po spotkaniu z dzielnicowym każdy uczeń wiedział, że w czasie podróży wszyscy muszą mieć zapięte pasy. Funkcjonariusz przestrzegł dzieci na temat zagrożeń wynikających kontaktów z nieznanymi dorosłymi. Podczas spotkań uczniowie pytali o wszystko co się wiąże z pracą policjanta. Bardzo interesowało ich umundurowanie dzielnicowego.

Źródło: KPP Oława

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz