Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Wiozła siedemnaścioro pasażerów, policja zatrzymała jej prawo jazdy

06 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 10:08 | redakcja@olawa24.pl

1

ocena 5 / 100%

Policjanci z wrocławskiej „drogówki” w ramach wspólnych działań z oławskimi funkcjonariuszami pełnili służbę na terenie powiatu oławskiego. W Radłowicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która przewoziła nadmiar pasażerów. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym.

2 października, kilka minut po godzinie 8:00 policjanci ruchu drogowego z Wrocławia, na terenie gminy Domaniów w Radłowicach, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Transporter, którym kierowała 49-letnia mieszkanka gminy Oława. Podczas kontroli okazało się, że samochodem podróżuje nadmierna liczba pasażerów. Pojazd był przystosowany do przewozu dziewięciu osób, kierująca wiozła ich siedemnaście. W związku z tym, policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Ponadto kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i ośmioma punktami karnymi.

Przypominamy!

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015r. nowymi przepisami drogowymi, kierowca straci prawo jazdy, między innymi za zbyt dużą liczbę przewożonych pasażerów.

W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który- wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na trzy miesiące. Jeśli mimo to ,kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, musi się liczyć z tym, że w razie zatrzymania, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy.

Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pamiętać należy, że samo przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.

Oceń artykuł:

(5 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • głupia, wiadomo - baba

    08 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 09:14 | AUTOR: ~cześ