Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Uwaga kierowcy. Już niedługo remont mostu na Odrze, będą utrudnienia

05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 10:56 | redakcja@olawa24.pl

22

ocena 11 / 55%

Kierowcy szykujcie się na kolejne utrudnienia. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei rozpocznie remont mostu na Odrze już od 23 października.

Podczas remontu, który rozpocznie się w drugiej połowie października most nie zostanie całkowicie zamknięty, jednak ruch odbywać się będzie wahadłowo. Zgodnie z planem - remont przeprawy mostowej będzie prowadzony w dwóch etapach i łącznie potrwa około 6 tygodni.

- Zwracam się z prośbą do mieszkańców powiatu i osób przemieszczających się tym odcinkiem drogi o zrozumienie sytuacji, zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności oraz wzajemną pomoc przy pokonywaniu zaistniałych utrudnień komunikacyjnych – mówi starosta oławski Zdzisław Brezdeń.

Jak informuje rzecznik DSDiK po dwóch stronach mostu będą wymieniane dylatacje. Prace prawdopodobnie potrwają około miesiące. Ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie wspomagany sygnalizacją świetlną.

Oceń artykuł:

(11 głosów / 55%)
Zostaw komentarz
  • wysadzic ten most i niech siedza w tej olawnie !!

    18 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 00:03 | AUTOR: ~kriss

  • Do gazety. Tydzień który podaliście że remont się powinno na placu remontu być czarno od robotników.
    a tu ani jednego człowieka. PISPo co robić nie potrzebną panikę?.
    Do UKI niestety nie masz racji bo droga wojewódzka należy do urzędu marszałkowskiego a ten którym kieruje wojewoda a ten to człowiek PIS czyli . budowy dróg jak i wojewódzkich i krajowych należy do Państwa bo one są odpowiedzialne za to kierowane przez DSDiK GDDKiA . A Państwo to PIS. i nic Burmistrzowi do tego.

    12 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 10:18 | AUTOR: ~Bubu

  • Proszę o most pontonowy. Zaraz zaduszki

    12 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 05:46 | AUTOR: ~Aga

  • Proszę o most pontonowy. Zaraz zaduszki

    12 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 05:46 | AUTOR: ~Aga

  • Miala być remontowana ulica Chrobrego aż do dzialek na Górnik a nie most - to jakaś pomylka - pisza co innego a robi się co innego

    10 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 18:19 | AUTOR: ~olawa

  • Ale jaja takie rzeczy to tylko w Oławie.

    07 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 07:10 | AUTOR: ~Alfred

  • Obwodnica to jakieś 300-400 baniek taką kasę może zapewnić tylko dotacja z budżetu państwa i wola centrali, aby tyle prezznaczyć na obwodnicę Oławy. Nie było takiej decyzji za poprzednich rządów nie ma i za obecnych. I nie tam żadne plany, opracowania, decyzje środowiskowe tylko konkretna decyzja budujemy od do i dajemy na to kasę do konkretnego roku. Tak więc Uki z całym szacunkiem, ale nie zgadzam się z Tobą. Obwodnica Oławy będzie wybudowana/niewybudowana w Warszawie.

    06 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:51 | AUTOR: ~Cogito

  • Moim zdaniem to samorząd i burmistrz nic nie robią w sprawie obwodnicy i nie wierze ze wszystkie okoliczne miasta mogą mieć a my nie...Trzeba nirstety zaczac działać cos w temacie a nie tylko nieda sie.Jakos pieniądze na basen się znalazły i to dużo więcej niż potrzeba.i nie klepie bezmyślnie w klawiaturę tylko wyrażam swoje zdanie.

    06 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:24 | AUTOR: ~Uki

  • Uki nie bronie tylko nie lubię bezmyślnego klepania w klawiaturę bez sprawdzenia. Myśle, ze raczej nikt nie chce celowo utrudniać swoim mieszkańcom życia. A już oczekiwanie, że miasto wybuduje obwodnicę to nic więcej, jak nie znajomość tematu. A wtedy lepiej nic nie mówić niż podawać nieprawdę. Obwodnica Oławy jest bardzo potrzebna, ale to zadanie państwa a nie samorządu i jest niewykonalne przez samorząd pod względem finansowym. Także nie słuchajcie bzdur o jej budowie lub celowym zaniechaniu przez miasto. A most był już tyle razy remontowany,że można to było zrobić raz a dobrze.

    06 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:16 | AUTOR: ~Cogito

  • Cognito- czyli samorząd i burmistrz nie ma tu nic do gadania? Daj spokój i nie broń ich!

    06 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 10:13 | AUTOR: ~Uki

  • A co burmistrz ma do mostu i obwodnicy? Pierwsze i drugie to zadanie państwa a nie samorządu. Najlepsi są znafcy - władcy klawiatur.

    06 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 09:09 | AUTOR: ~Cogito

  • Zamiast zrobić raz a porządnie, to robicie to na odwal się co roku. Bez przesady, ciekawe jak teraz będą mieszkańcy zaodrza wyjeżdżać na przykład z Bażantowej, na której już teraz rano trzeba czekać...

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 22:25 | AUTOR: ~Bathory

  • I tak w kółko

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 16:27 | AUTOR: ~Kkk

  • ktory raz go remontują niech wezmą firmę a nie papudraków

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 16:25 | AUTOR: ~zigi29

  • \\\"Prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu i mogą potrwać nawet do połowy grudnia.Zgodnie z planem - remont przeprawy mostowej będzie prowadzony w dwóch etapach i łącznie potrwa około 6 tygodni.\\\" Może nie przeczytałem ze zrozumieniem, ale jak zaczną 09-10-2017 i planują skończyć 15-12-2017 to mi wychodzi jak byk 9 tygodni.

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 14:43 | AUTOR: ~Jerrywiązów

  • W nocy nie wolno hałasować, ludzie muszą spać, jak rozbiorą nawierzchnię to po czym będziesz jeździł.
    Co wy ludzie z tymi nocami. W nocy się śpi a nie pracuje.

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 14:29 | AUTOR: ~Marian

  • Brawo!!! Remont na a4 przez co Oława jest cała zakorkowana teraz most na Odrze....Chcialbym zaprosić Super Burmistrza do porobienia sobie zdjęć po godz 15 w korkach.Na obwodnicę niema pieniedzy bo musi byc basen czynny 2 miesiace w roku za 24 mln zl.Dramat!!!

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 12:43 | AUTOR: ~Uki

  • Żeby dojechać na pociąg o 7:17 będę musiał wyjeżdżać o 6. Super!!!!

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 12:34 | AUTOR: ~Student

  • ja się dziwię, że nie ma jeszcze w Oławie drugiego mostu na Odrze

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:44 | AUTOR: ~tomek

  • Przy tak wielkim ruchu w tym miejscu powinni go remontować tylko w nocy...

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:30 | AUTOR: ~Malina

  • Ja tez kupuje helikopter

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:28 | AUTOR: ~Ela

  • Kupuję helikopter!!!

    05 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:23 | AUTOR: ~aaaaaaaaaa