Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Spektakl „Old Love” w OWE Odra

02 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 13:44 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 1 / 100%

„Old Love” to komedia najsłynniejszego kanadyjskiego dramatopisarza Norma Fostera, który napisał ponad czterdzieści sztuk teatralnych wielokrotnie wystawianych na scenach profesjonalnych teatrów. Spektakl w Oławie odbędzie się 17 października o godzinie 17:00 i 20:00.

Spektakl opowiada o miłości, lęku i poszukiwaniu szczęścia. Podejmuje zagadnienie tego, czy ludzie w „pewnym wieku” powinni myśleć o miłości, zwłaszcza miłości fizycznej. Opowieść o związku, który rodzi się, gdy dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają; o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce dość opornej ukochanej; o rozbudzeniu, zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji. „Old Love” to sztuka stawiająca ważne życiowe pytania, ale pełna ciepła, optymizmu i humoru.

Główni bohaterowie to dwoje dojrzałych ludzi, którzy zagubili się w gąszczu codzienności. Ich skomplikowana historia obejmuje okres trzech dekad i prezentuje pół tuzina spotkań Buda i Molly. Bud (Artur Barciś) i Molly (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) wiele już przeżyli, są lub byli w jakiś związkach, mają dzieci, w perspektywie być może także wnuki. Mają określony status społeczny i miejsce w hierarchii. Są poważnymi, dojrzałymi i przede wszystkim odpowiedzialnymi ludźmi. On jest nią oczarowany od pierwszego spotkania, ona nim – trochę mniej. Ich ścieżki życiowe przez ćwierć wieku co jakiś czas się krzyżują. Nieprzerwanie jednak los przecina ich drogi…

Komedia, która choć może wydawać się banalną, niesie ze sobą sporo prawd, a przede wszystkim łamie pozbawione logiki przekonania i stereotypy. To piękna historia o cicho kiełkującym uczuciu. Uczuciu, które paraliżuje swą siłą. Ktokolwiek kiedykolwiek twierdził, że dojrzała miłość nie może być namiętna, emocjonalna i paraliżująca powinien obowiązkowo zobaczyć ten spektakl.

Autor: Norm Foster

Przekład: Mirosław Połatyński

Reżyseria: Andrzej Chichłowski

Obsada: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Artur Barciś, Barbara Kurdej-Szatan/Maria Niklińska/Zuza Grabowska,Paweł Domagała/Mateusz Banasiuk/Adam Adamonis

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz