Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

JELCZ spotkali się by powspominać [GALERIA]

17 CZERIWEC 2017, GODZ 15:15 | redakcja@olawa24.pl

3

ocena 13 / 84%

Zabytkowe wozy strażackie i samochody ciężarowe, ale również nieco młodsze autobusy można podziwiać w hali E byłych Jelczańskich Zakładów Samochodowych. W sobotę przez cały dzień trwa tam piknik i zlot samochodów JELCZ.

Choć z planowanych blisko 50 pojazdów kilka nie dojechało, tłumnie odwiedzający to miejsce mieszkańcy oraz pasjonaci nie mogą narzekać. Wewnątrz hali zlokalizowanej przy ul. Techników pojawiły się wozy strażackie, samochody ciężarowe oraz oczywiście autobusy. Można zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać z właścicielami, a także usiąść wewnątrz tych maszyn.

Organizatorem pikniku jest Józef Adamowicz. - Dziś mamy okazję wymienić się informacjami i doświadczeniem z osobami, które budowały te kultowe samochody. Pojawiło się tu wielu byłych pracowników fabryki.

To prawda. Na ogromnej hali można było zaobserwować przekrój wielu pokoleń, które ten dzień postanowiły spędzić właśnie w ten sposób. - Wymiana wspomnień, powrót do przeszłości oraz opowiedzenie o tych pojazdach swoim dzieciom lub wnuczkom, których na hali nie brakuje, jak widać. To doskonała okazja i miejsce. W wielu przypadkach łezka w oku się zakręci – opowiada pan Stanisław, który w JZS przepracował 15 lat.Oceń artykuł:

(13 głosów / 84%)
Zostaw komentarz
  • Polska bogata, woli kupować ciężarówki i autobusy z zagranicy :D

    18 CZERIWEC 2017, GODZ 21:29 | AUTOR: ~cześ

  • Żałuje że jestem nieobecny na tak pieknym pikniku . W Jelczu przepracowalem 34 lata . Zaczynalem na wydziale specjalnym Z-3 a skonczylem na autobusach Z2 w chwili upadlosci. Piekna historia . Pozdrawiam wszystkich a szczegolnie organizatorow tego pomyslu .

    17 CZERIWEC 2017, GODZ 20:37 | AUTOR: ~Łukaszów

  • Bylem o godzinie 16 i można już było światło gasić, prawie wszystkie samochody już pojechały. Trochę szkoda, że ktoś podał godzinę zlotu do 20.

    17 CZERIWEC 2017, GODZ 19:58 | AUTOR: ~antek